Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Poznali byste, že tito lidé trpí vážnou mentální disfunkcí? Určitě ne. Fotograf Marcin Wąsik je umí ukázat ve zcela jiném světle, než je jejich okolí zvyklé.

Krásné nebo ujeté? Polský fotograf najímá mentálně postižené jako modely

Marcin Wąsik - 14
zdroj: Marcin Wąsik Marcin Wąsik - 14
aktualizováno 14.08.2014, 00:00 | 14.08.2014, 00:00 | pul

Poznali byste, že tito lidé trpí vážnou mentální disfunkcí? Určitě ne. Fotograf Marcin Wąsik je umí ukázat ve zcela jiném světle, než je jejich okolí zvyklé.

Jednoduše z lidí postižených Downovým syndromem uděla profesionální modely, kteří si projdou maskérnou a poté jsou foceni za zcela profesionáloních podmínek jako například topmodelky. A tady je výsledek.

 

Fotogalerie

1 / 10 Otevřít fotogalerii

 

Snímky objevil na Facebooku web extra.cz a nutno uznat, že to je parádní úlovek. Tohle ještě nikdo nezkusil. Samozřejmě existuje spousta fotografů, kteří fotili mentálně nemocné lidi. Ale fotit je tak, jakoby by byli zcela v pořádku, to ještě nikoho nenapadlo.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Jsi hezká nebo ošklivá? Zjisti to díky rychlému testu
KRÁSA JE RELATIVNÍ: Nepatří mezi krásky a fešáky, fotili ale i pro Calvina Kleina!
Než něco zveřejníš na internetu, mysli

 

Na sérii se také lze dívat z opačného pohledu. Jak by asi vypadali profesionální modelky a modelové, kdyby pravideně neprocházeli stejným procesem, jako tato skupinka nemocných?0 hlasů
Vaše hodnocení