Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Už je to pár let, co se rozmohl jistý fototrend mezi čerstvě náctiletými děvčaty a bohužel, některým to zůstalo. Mladá holčina stojí před zrcadlem, svlečená do spodního prádla, v ruce fotoaparát namířený na svůj odraz...

Do podprsenky a před zrcadlo - fotíme!

aktualizováno 20.09.2011, 00:00 | 20.09.2011, 00:00 | Adéla Jursíková/Krasna.cz

Už je to pár let, co se rozmohl jistý fototrend mezi čerstvě náctiletými děvčaty a bohužel, některým to zůstalo. Mladá holčina stojí před zrcadlem, svlečená do spodního prádla, v ruce fotoaparát namířený na svůj odraz...

V souvislosti s tímto "stylem" se mi vždy vybaví jedna dívka. Co si budeme povídat. Postavu zrovna výstavní nikdy neměla, za to vlastnila velký přebytek sebevědomí a nenapadlo ji nic lepšího, než pořídit přesně takovou fotografii, jako jsem o pár řádků výš popisovala.

Ještě dnes se mi na tvář dobývá škodolibý úšklebek. Nejen že se jí ramínka podrsenky pokoušela oddělit paže od zbytku těla, ale hlavně... Ta dívčina dostala geniální nápad si na toto focení obléct tanga ve stylu "svážeme dvě nitě", takže jí špíčky vesele přepadávaly přes gumu kalhotek. Pochopitelně si snímek vystavila na facebook a nechávala si jej lajkovat a komentovat rozvernými puberťáčky ve věkové kategorii 13 - 15 let. Umím si představit, jak si připadala najednou strašně sexy, ale jakmile takovou fotku uviděl můj dospělý přítel, vyprskl smíchy a do větru se zeptal, jestli je to vtip nebo jestli to ta holka myslí vážně.

A to je to, o čem se chci dnes bavit. Myslím, že i kdyby nejmenovaná měla postavičku jako Heidi Klum, v očích jakéhokoliv hormonálně i mentálně vyzrálejšího jedince dívka po veřejném vystavení takového potrétu zcela ztrácí na ceně, tajuplnosti, přitažlivosti. Zbydou jen "nadržení" pitomci, kteří v takovém děvčeti vidí jen spolehlivou davajku. Ta holka nemusí ve skutečnosti vůbec být, ale jediná fotka dokáže celou její slušnou pověst naprosto potopit.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Jak se (ne)fotit
Modelkou můžeš být i ty!

V prvé řadě si můžeš pokazit život na základce, na střední škole nebo později i na vysoké, ale ač si to hned třeba neuvědomíš, když se takto odvážně vyfotíš, na padesát procent tě tento hloupý mladistvý úlet dostihne v budoucnosti. Některé firmy mají přímo lidi, kteří vyhledávají informace o potenciálních zaměstnancích na internetu. A dále tu máme hackery, na které momentálně doplatily mnohé celebrity v čele se Scarlett Johannson, jejíž nahé fotografie nyní zdobí informační servery po celém světě.

Co si však mladé slečny neuvědomují mnohdy vůbec, je nebezpečí, jemuž se tímto způsobem vystavují. Na světě nejsou jen pomluvy, ale také různí devianti, kteří si v neopatrnosti dnešních dětí přímo libují. Nejen že si mohou fotku stáhnout, ale poté se neštítí jimi vydírat své oběti, zneužívat je.

Nejlepší obranou je v tomto případě se vůbec pro fotografie neodhalovat, nikomu takové fotky neposílat, ani svému partnerovi, protože nikdy nevíš, jestli se nerozejdete a jak zareaguje. Není tomu tak dávno, co se intimní snímky jedné dívky z našeho města staly standartní výbavou počítačů jejích kamarádů i chlapců, s nimiž se nikdy nesetkala.

Pokud už se ti stane, že se dostaneš do podobných problémů, budeš muset zatnout zuby a přijmout následky. Chvíli se o tobě bude mluvit, ale po čase to vyprchá a v budoucnu se případně musíš smířit s jistými komplikacemi. Pokud tě však někdo vydírá, nenech se. Před vyděračem hraj jeho hru, ale v žádném případě mu nevyhovuj a ihned se obrať na někoho dospělého, komu důvěřuješ, a začni jednat. Takoví lidé patří za mříže a nikdo nemá právo ti ubližovat, to si pamatuj.14 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •