Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Krásná léta plná roztomilých obrázků jsou fuč. Dříve jsem se po nemocnici orientovala dle velkého plyšového slona a obrovské kresby sluníčka na zdi. Dnes mě na recepci tak akorát suše pošlou po hnědé barvě a za internou do čtvrtého patra.

Jak (ne)zvládám odběry krve

Odběr krve
zdroj: Thinkstockphotos Odběr krve
aktualizováno 15.04.2017, 17:24 | 15.04.2017, 17:24 | Andrea Fialová/Krasna.cz

Krásná léta plná roztomilých obrázků jsou fuč. Dříve jsem se po nemocnici orientovala dle velkého plyšového slona a obrovské kresby sluníčka na zdi. Dnes mě na recepci tak akorát suše pošlou po hnědé barvě a za internou do čtvrtého patra.

Když už jsem pracně našla místo, kde si mám nechat dobrovolně odsát pár ampulí krve, párkrát jsem se nadechla a vydechla. Pak jsem jen čekala, až se na mě dostane řada. Když jsem seděla na židli a čekala, až sestřička dokoná své dílo, snažila jsem si matně vybavit všechny ty rady z internetu, jak zabránit tomu, aby se mi opět udělalo zle.
 

1. Dejte si předtím něco k snídani - Cestou jsem spořádala banán, což je pro mě jako vrchního nesnídače vrchol.
 

2. Snažte se nemyslet na odběr, navažte kontakt se sestrou - Bohužel mě v tu chvíli nenapadlo nic kloudnějšího, než otřepané: "To máme dnes ale krásné počasí." Vzhledem k tomu, že bylo 7:00, venku mlha hustá, že by se dala krájet a minimálně milion stupňů pod nulou, jsem radši držela pusu.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Menstruace nemusí znamenat utrpení
RECENZE: Bílá jako sníh, rudá jako krev
Výroky, které mi už pijí krev
 

3. Lehněte si - "Sestři, fakt promiň, ale jsem posera, mohla bych si k tomu lehnout?" Tuto frázi si radši nechám až na naše další krvavý rande.
 

4. Zhluboka dýchejte - Já bych moc ráda, ale párkrát takhle fouknout do sestry, která má snad bulimii i tasemnici, tak bychom si připomněli, jak to bylo s vlkem a tím slaměným domečkem. Navíc moc nevěřím tomu, že by někdo toužil po tom, abych mu funěla přímo do obličeje.


5. Odvraťte svou pozornost k něčemu hezkému
- A jsme u toho. Tady nebyly žádné hezké obrázky žiraf a opiček, ani fotografie ženských prsou pod rentgenem, ani rozkvetlá jarní louka, ani žádná stupidní reklama krému proti akné. Jediným grafickým prvkem byl - PRŮŘEZ LEDVINY. Ano, průřez ledvinou ze všech světových stran. Jako pardon, ale pokud nejsem masochista, tak to není ani roztomilé, ani uklidňující. Prostě ne.

Nemůžu se dočkat další návštěvy!
0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •