Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Za necelý měsíc jsou opět tu! Po roce Vánoce! Vánoční výzdoba, dárky, ale také cukroví a s celými svátky spojené obžerství. Taky tě představa toho, že se po svátcích na váze objeví vyšší číslo? Poradím ti, jak se tomu hravě vyvarovat.

5 tipů, díky kterým o Vánocích nepřibereš

Vánoční cukroví
zdroj: Thinkstockphotos Vánoční cukroví
aktualizováno 06.12.2017, 00:00 | 06.12.2017, 00:00 | Angel-ina*/Krasna.cz

Za necelý měsíc jsou opět tu! Po roce Vánoce! Vánoční výzdoba, dárky, ale také cukroví a s celými svátky spojené obžerství. Taky tě představa toho, že se po svátcích na váze objeví vyšší číslo? Poradím ti, jak se tomu hravě vyvarovat.

S CUKROVÍM OPATRNĚ NEBO ZDRAVĚ


Pokud maminčinu cukroví neodoláš, zkus ho nesníst na posezení. Nejlépe uděláš, když si každý kousek vychutnáš po chvílích a po kouskách. Miluješ vanilkové rohlíčky? Vezmi si, kousni si a zbylý kousek si odlož na talířek. Můžeš si ho dojíst později. Nebo můžeš vzít letos pečení do vlastní režie a udělat si zdravé cukroví. Internet je takových receptů plný, takže stačí hledat.


MÍSTO SVAŘÁKU A PUNČE BYLINKOVÝ ČAJ


Pitný režim je důležitý a nesmíme na něj zapomínat ani o Vánocích. Zkus si vařit nějaké bylinkové čaje. Velkou službu ti udělá i zelený čaj. Vánoční svařák nebo punče jsou sice fajn, ale jsou napěchované cukry a ty ti zrovna k vysněné figuře nepomohou.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak mlsat a neztloustnout
Proč nesnáším Vánoce
Sladká kokosová dieta tě zbaví pár kil navíc


NEZAPOMÍNEJ NA POHYB


Koukat se od rána na pohádky v teple domova je sice fajn, ale lépe uděláš, když strávíš nějakou chvíli na čerstvém vzduchu. Vše se počítá. Projdi se s pejskem, jdi ven s kamarádkou, a jestli máš tu možnost, můžeš vyrazit třeba bruslit.


HUBNUTÍ PŘI ÚKLIDU


Čistý domov k svátkům neodmyslitelně patří. Napadlo tě někdy, kolik kalorií můžeš takovým předvánočním úklidem spálit? Spoustu! Navíc tvoje máma jistě pomoc ocení, takže rovnou zabiješ dvě mouchy jednou ranou.


NÁSTRAHY VÁNOČNÍCH TRHŮ


Většina rodin se o Vánocích chystá na vánoční trhy. A víš, co je největší zlo? Přijít na ně s prázdným žaludkem. Pak se párkům, svařáku nebo trdelníku těžko odolává. Takže moje rada zní, dát si něco na zub už doma. Pokud možno, tak něco zdravého, ne půl mísy cukroví. Uvidíš, že tě stánky s jídlem nebudou tolik lákat.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •