Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Před necelými třemi týdny se ze mě stala máma. I když se říká, jak krásné období těhotenství je, tímto článkem bych se s tebou chtěla podělit o několik bodů, které mi jeho průběh docela znepříjemňovaly.

7 věcí, které mě štvaly na těhotenství

Těhotná
zdroj: Thinkstockphotos Těhotná
aktualizováno 28.03.2017, 00:00 | 28.03.2017, 00:00 | Angel-ina*/Krasna.cz

Před necelými třemi týdny se ze mě stala máma. I když se říká, jak krásné období těhotenství je, tímto článkem bych se s tebou chtěla podělit o několik bodů, které mi jeho průběh docela znepříjemňovaly.

1. Musíš jíst za dva!


Nemusíš! Hned první věcí, kterou mi během počátečních kontrol moje gynekoložka řekla, bylo to, že rozhodně těhotenství není o tom, že by se musely jíst kdo ví jak velké porce. Strava by měla být hlavně vyvážená a kvalitní. Znám spoustu maminek, které v průběhu těhotenství plácaly páté před deváté, rády si dopřávaly a po porodu si s kily, které nenechaly v porodnici, lámaly hlavu.


2. Ty vůbec nepřibíráš! Ta malá bude podvyživená!


Mohu být ráda za to, že jsem patřila mezi ty maminky, které během těhotenství nabraly jen pár kilo. Těch mých devět jsem na sobě cítila a těžko se mi s nimi fungovalo. Nedokážu si představit, že bych na sobě tahala takovou “dvacítku“. Kila navíc nejsou pouze o tuku, je třeba myslet na to, že tělo zadržuje vodu a kromě miminka něco váží i placenta, plodová voda apod. Každopádně jsem tuto frázi slýchávala víc, než by mi bylo milé a až do porodu někteří z mého okolí nevěděli, že jsem těhotná.


3. A co čekáte? A už máte jméno? A kolik si přibrala?


Co je komu do toho? Nechci, aby to vypadalo, že jsem se pokoušela těhotenství nějak ukrývat, to rozhodně ne. Jen jsem prostě neměla tu potřebu každý den cpát po sociálních sítích, kolik jsem přibrala já, kolik váží mimčo, v kolikátém týdnu jsem, kdy mě poprvé malá kopla, jak se mi v noci špatně spí apod. Také jsem neměla potřebu sdružovat se například s jinými maminkami a bavit se o věcech týkající se tohoto tématu a také jsem nechtěla, aby mi do těhotenství vidělo plno lidí. Pro mě to byla hodně osobní záležitost a nepotřebovala jsem, aby ji řešili všichni okolo.


4. Jé, já si sáhnu na břicho!


Jedna z věcí, na kterou jsem byla alergická i před otěhotněním, bylo to, když mi někdo sáhl na břicho. Bylo sice ploché, ale vysekaný pekáč buchet jsem na něm neměla. Ti ohleduplnější mi ještě před tím, než se dotkly břicha, tuto skutečnost oznámili. Jiní se po něm sápali bez sebemenšího ostychu.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Dítě před třicítkou? Dneska?!
Jak jsem zjistila, že těhotenství nejsou jen radosti
Kariéra nebo těhotenství?


5. Netahej to! Je to moc těžký.


Až do poslední chvíle jsem se snažila být samostatná. Nošení nákupu pro mě bylo naprosto běžné, kolikrát jsem se musela poprat i s desetikilovým pytlem granulí pro našeho pejska. Moje máma mi z rukou brala každou tašku, kterou jsem chtěla vzít a já si tak připadala absolutně neschopně, a měla jsem pocit, že se bez pomoci druhého neobejdu, a to mi vadilo

 

6. Musíš odpočívat!


Nejsem zrovna ten typ, co by si užíval nic nedělání a trávil celé dny válením se u televize nebo u počítače. Fungovala jsem absolutně normálně. Do třetího měsíce jsem jezdila na koních a dělala veškerou práci spojenou s nimi, chodila jsem se psem na dlouhé procházky, domácí práce jsem dělala úplně běžně a u sebe ve studiu jsem s prací končila deset dnů před termínem porodu. Je pravda, že kdybych měla nějaký problém nebo těhotenství neprobíhalo tak, jak by mělo, určitě bych se šetřila, ale vše probíhalo naprosto v klidu, žádné komplikace se nedostavily, takže jsem se nemusela příliš omezovat.


7. Tak už se Ti to krátí, že?


Věta, kterou mi říkal snad každý, koho jsem ke konci těhotenství potkala a přiznám se, že už jsem neměla sílu ani náladu každému dávat za pravdu a dlouze se o blížícím se porodu vybavovat. Můj otrávený výraz je totiž většinou od další konverzace odradil, za co jsem byla v tu chvíli i ráda :D2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •