Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Pokud své pleti dopřáváš pravidelnou péči, děláš velmi dobře! Ovšem nezapomínej na to, že i v zimní období si pleť říká o výjimečnou péči. A proč? To se ihned dozvíš!

Jak se starat o pleť v zimě?

pleť
zdroj: Archiv blogerky pleť
aktualizováno 25.02.2016, 00:00 | 25.02.2016, 00:00 | Angel-ina*/Krasna.cz

Pokud své pleti dopřáváš pravidelnou péči, děláš velmi dobře! Ovšem nezapomínej na to, že i v zimní období si pleť říká o výjimečnou péči. A proč? To se ihned dozvíš!

Tvá pleť může být v tomto období vysušená více, než obvykle. Hlavními faktory, které tuto skutečnost ovlivňují, jsou nízká teplota a vlhkost vzduchu jak venku tak ve vytopených místnostech. Mazové žlázy navíc produkují méně tuku, kůže ztrácí na elasticitě a zeslabuje se její ochranný film.


Dobře tvé pleti nedělají ani prudké přechody ze zimy do tepla. Tyti neduhy se projeví zčervenáním kůže, vysušením pokožky nebo rozpraskáním rtů.


Jak by tedy měla vypadat správná péče o pleť v zimním období?

 

Důležité je pleti ráno dopřát zásobu tuků, které ji budou chránit po celý den. Na to jsou ideální hutnější denní krémy, které v sobě obsahují přírodní výživné složky. Já nedám dopustit na regenerační liftingový krém od Lirene s aloe a karité máslem. Je báječný pro hydrataci, výživu, snižuje záněty a podráždění kůže, má antibakteriální účinek a díky karité máslu ti pleť krásně zjemní, vyhladí a působí jako přírodní uv filtr. Je hodně hutný, ale do pleti se krásně zapracuje, během chvilky se vstřebává, nezanechává jí lesklou, ale krásně matnou a jemnou na dotek.

 

kosmetika
(Foto: Archiv blogerky)


Ještě před nanesením samotného krému si pleť vyčistím. Mým momentálním oblíbencem je hydratační tonik od Lirene, který je bez alkoholu, efektivně čistí a dokonale hydratuje!

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

OUTFIT z ulic Nottinghamu
OUTFIT: Moje oblíbené Nike Air Force 1

 

pleť
(Foto: Archiv blogerky)


Zima je ideální doba na make-up. I ten totiž na pleti vytváří ochranný film. Na rty jsou ideální balzámy na rty, které obsahují včelí vosk a vitamín E, který má regenerační účinky. Důležité je nezapomínat ani na vyváženou stravu a dostatečný přísun tekutin. S kávou to příliš nepřeháněj, protože má dehydratující účinek. Pokud se budeš o svoji pleť řádně starat, počítej s tím, že se ti tvá píle a vytrvalost brzy odmění v podobě krásné a zdravě vypadající pleti. I v zimě!

 4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •