Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Ráda by sis na něco ušetřila, ale pořád se ti to nedaří? Stačí se držet několika pravidel a šetření půjde samo!

Jak úspěšně šetřit?

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 26.01.2017, 00:00 | 26.01.2017, 00:00 | Angel-ina*/Krasna.cz

Ráda by sis na něco ušetřila, ale pořád se ti to nedaří? Stačí se držet několika pravidel a šetření půjde samo!

Kdo by to neznal?! Zalíbila se ti nějaká věc, na kterou je potřeba větší obnos peněz a je potřeba na ni nějaké koruny našetřit. Jak to ale udělat, aby ti šetření šlo hladce a ty sis mohla udělat radost co nejdříve?

Stop zbytečnému utrácení


Chodíš ráda po obchodech, odkud si vždycky odneseš nějaký kousek oblečení nebo doplněk? Dřív, než bys s ním běžela k pokladně, rozmysli se, jestli to tričko, nové kalhoty nebo kosmetiku skutečně potřebuješ. Mysli na to, že těch několik stovek, které bys „vyhodila“ za některou z věcí, tě může posunout o něco blíž k tvému cíli. Ať už šetříš na dražší kabelku, boty nebo třeba na nějaký zájezd do zahraničí.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak si co nejrychleji našetřit peníze

Jak si jako teenager vydělat peníze?

Jak si vydělat a ušetřit, když ti není 15?

Čím větší, tím lepší


Je mnohem lepší si odkládat stranou větší bankovky. Do těch se ti bude totiž mnohem obtížněji sahat, než kdyby sis z ušetřených peněz chtěla vypůjčit třeba jen 200,- Kč.

Speciální obálka nebo pokladnička

Penízky je dobré mít někde uložené tzv. bokem. Já, pokud na něco šetřím, si dávám peníze do plastové kapsičky/obálky, ke kterým přihodím ještě malý papírek, na který píšu datum, kdy jsem obálku o něco naplnila a celkovou částku, jaká se v ní k danému dni nachází. Pokud máš tendence na peníze sahat, existují plechové pokladničky, které mají pouze otvor na házení peněz. V takovém případě se skvěle šetří po padesátikorunách. Jakmile je pokladnička plná po okraj a peníze z ní chceš dostat ven, otevře se otvírákem na konzervy, jako klasická plechovka.

Pozor na online nakupování


Pokud si šetříš peníze na svém bankovním účtu a máš přístup k internetovému bankovnictví, vyhýbej se projížděním nejrůznějších eshopů, pokud o sobě víš, že tvoje vůle, co se nakupování týče, je na bodu mrazu. Nakupování z pohodlí domova je velmi jednoduché a postačí k němu několik kliků myší, což může představovat velkou hrozbu v tvojí cestě za šetřením.1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •