Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Čeká tě od září internát? Napíšu ti několik důvodů, proč je lepší být single, alespoň ze začátku.

Proč je lepší být na intru single

Studenti ve škole
zdroj: Thinkstockphotos Studenti ve škole
aktualizováno 03.08.2017, 00:00 | 03.08.2017, 00:00 | Angel-ina*/Krasna.cz

Čeká tě od září internát? Napíšu ti několik důvodů, proč je lepší být single, alespoň ze začátku.

Já sama jsem si internátem prošla a k mojí smůle (ano, opravdu smůle) jsem byla zadaná. Jako překážku jsem to rozhodně nebrala, určitě ne tenkrát, to až teď, když se na to dívám zpětně. Byla jsem ráda, že mám vedle sebe přítele, se kterým jsem v té době byla už několikátým rokem, měla jsem v něm jistou oporu a mohla jsem být pyšná na to, že mám opravdový vztah, zatímco se většina holek chlubila tím, že střídají kluky jako ponožky.


To, co se mi zdálo být jasnou idylou, byla ve skutečnosti velká koule u nohy a značné omezení. Proč? Protože jsem většinu času nedělala nic jiného, než seděla u notebooku, abych si mohla psát se svým milým, v jednom kuse jsem hypnotizovala telefon a samozřejmě jsem odpočítávala dny, když už bude pátek. Táhlo mě to domů. Nespočetněkrát jsem si prodloužila víkend, že jsem z intru odjížděla už ve čtvrtek večer. V neděli jsem zase s nechutí domov opouštěla.


Největší potíž byla v tom, že jsem chtěla být jen s ním, i když takhle na dálku. Myslíte si, že jsem absolvovala nějaké vycházky, kdy se holky domluvily a šlo se ven? Ne. A když už, spočítala bych to na prstech jedné ruky, kolikrát jsem si s nimi někam vyrazila a stejně jsem z toho nic neměla. Naštěstí jsem si s holkama udělala dobrý vztah, a byla jsem moc ráda, že se na mě nedívaly jako na tu, co se straní společnosti a má jen to svoje. Protože víš, jak se to říká – jakmile se nějakým způsobem zapíšeš na začátku, táhne se to s tebou po celou dobu.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Začni myslet na budoucnost a vyber si správnou střední školu!
Nenech se na intru otrávit!
V kolika jsi připravena na stěhování od rodičů?


Na internátu se dá určitě existovat, i když na tebe doma čeká tvoje drahá polovička, ale kdybych měla možnost vrátit čas a prožít to znovu, chtěla bych být sama. Nešlo by mi absolutně o žádné radovánky s opačným pohlavím, ale spíš o tu nezávislost a svobodu. Jít si se spolubydlící, kam se nám jen zamane, nikomu se nezpovídat, kde jsme byly, co jsme tam dělaly a kdy jsme se přesně vrátily. Domluvit si třeba i nějakou víkendovou návštěvu nějaké kamarádky z intru a nemít z toho špatný pocit.


Nebudu lhát, že i když moje známky byly poměrně dobré, kdybych pořád nepotřebovala být v “kontaktu“ a neměla u sebe notebook, mohly být ještě lepší. Dál tu máme třeba účty za telefon. Půlhodinové telefonáty a noční esemeskování, jak se na sebe těšíme a jak se nám stýská, se poměrně prodražily. Internet byl totiž pouze v klubové místnosti a wifi nám zavedli až poslední rok.


Jak už jsem řekla, mít tu možnost, tentokrát bych to udělala jinak.2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •