Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

V mém předchozím článku jsem ti představila svého nového pomocníka v cestě za krásnou postavou a zdravějším životním stylem – náramek Fitbit Charge 2. Rozhodla jsem se, že si dám na úvod týdenní výzvu, kterou se budu snažit co nejlépe dodržovat a ...

REPORTÁŽ: Můj týden s náramkem Fitbit Charge 2

Fitness náramek
zdroj: Thinkstockphotos Fitness náramek
aktualizováno 21.02.2018, 14:19 | 21.02.2018, 14:19 | Angel-ina*/Krasna.cz

V mém předchozím článku jsem ti představila svého nového pomocníka v cestě za krásnou postavou a zdravějším životním stylem – náramek Fitbit Charge 2. Rozhodla jsem se, že si dám na úvod týdenní výzvu, kterou se budu snažit co nejlépe dodržovat a díky náramku uvidím, jak se mi dařilo.

Webový portál Fitbit.com nabízí konkrétní výzvy, které jsou rozděleny jak pro začátečníky, tak pro pokročilé, nebo i na určité tělesné partie. Prostřednictvím stránek si výzvy můžeš pořídit, ve videu je odcvičíš a díky náramku vidíš, kolik kalorií jsi spálila, jaký je tvůj tep apod.

 

PSALA JSEM: Potřebuješ se víc hýbat? Můj tip pro perfektní sebekontrolu


Já jsem si tedy výzvu nekupovala, ale vytvořila jsem si svůj tréninkový plán, který jsem chtěla dodržet. Jakožto maminka na mateřské dovolené jsem poměrně dost v pohybu, alespoň teď, když už mi dcera chodí a já běhám všude za ní, aby sebou náhodou někde nepleskla. To ti pak na náramku naskakují kroky jedna radost.

 

Na každý den jsem si nastavila limit 10 000 kroků. Mezi mé cíle patřilo za celý den ujít alespoň 8 km. To se mi dařilo každý den i o několik kilometrů překonat, protože jen okruh, který objíždím s kočárkem, má cca 5 km.


Protože náramek ukazuje i počet vystoupaných pater a my bydlíme ve třetím bez výtahu, nastavila jsem si i je. Každý den minimálně 15 pater. Kolikrát se mi podařilo něco doma zapomenout a samozřejmě jsem si vzpomněla, až když už jsem sedala do auta. :D Takže odepnout dítě ze sedačky, vzít je do náruče a honem nahoru a zase dolů.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

DIY: Chceš mít o svém cvičení přehled? Vytvoř si FITNESS PLÁNOVAČ
7 výhod cvičení kromě sexy těla
Nemáš čas na cvičení? Angela tě naučí, jak i zaneprázdněný člověk může zhubnout 25 kg


Co mě hrozně moc zajímalo, byla kvalita mého spánku. Vstávám 2x za noc, abych Magdalénce ohřála sunar. No a řeknu ti, že to je teda pecka. Náramek zaznamenává čtyři úrovně spánku. Moment, kdy jsi vzhůru, kdy usínáš (tzv. REM fáze, kdy se nejčastěji zdají sny), kdy spíš lehkým spánkem, a nakonec spánkem hlubokým. Vše ukáže pěkně v grafu s časovou osou, takže přesně vidíš, kdy jsi byla vzhůru nebo kdy jsi spala jako dudek.

 

Fitbit
(Foto: Archiv blogerky)

 

Tady jsem zjistila, že moje spaní je... no na dvě věci. Nastavila jsem si, abych každý den spala minimálně 8 hodin, ale podařilo se mi tento limit splnit pouze jednou. Většinou se můj průměr pohyboval mezi 6 – 7 hodinami. Když se zadaří, u konkrétní noci ti náramek dá hvězdičku. Využívala jsem i možnost upozornění na dobu, kdy mám jít spát, nebo ranního budíku. V mém případě čas, kdy jsem v noci vstávala, abych udělala mlíčko.


Bavily mě i momenty, kdy jsem pracovala. Mám nehtové studio, kde po celou dobu „nehtění“ sedím na zadku, takže mě za těch pár hodin, co tvořím nehtíky, několikrát vybídnul zabrněním, abych něco dělala. :D


A každý den jsem si zacvičila několik videí na bříško a zadek, která jsem našla na YouTube. I tady mi náramek vše poctivě zaznamenával.


Sečteno podtrženo, náramek je naprosto super! Z ruky ho sundám prakticky jen před sprchou, potom si ho zase nasadím a nosím celý den. Líbí se mi, že má o své aktivitě přehled a rozhodně bych ho doporučila dál.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •