Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Nebaví tě zdlouhavě ležet na slunci a nejsi vyznavačkou solárií? Zdravější a bezpečnější variantou tak pro tebe mohou být samoopalovací přípravky. Jejich správnou aplikací tě provede můj dnešní článek.

Samoopalování – jak předejít katastrofě?

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 30.06.2016, 00:00 | 30.06.2016, 00:00 | Angel-ina*/Krasna.cz

Nebaví tě zdlouhavě ležet na slunci a nejsi vyznavačkou solárií? Zdravější a bezpečnější variantou tak pro tebe mohou být samoopalovací přípravky. Jejich správnou aplikací tě provede můj dnešní článek.

Jestli si ještě nepřišla do styku s žádným samoopalovacím krémem, doporučila bych ti podívat se na internet a projít si některé z recenzí, které jsou mnohdy obohaceny i o fotografie před a po, a nechybí ani názory nebo zkušenosti ostatních uživatelek. Samotný výběr pak bude záležet jen a jen na tobě. Na dnešním trhu je k dispozici celá řada samoopalovacích přípravků nejrůznějších značek, typů, barev a konzistencí. Měj na paměti, že čím tmavší odstín krému si koupíš, tím dosáhneš méně přirozenějšího vzhledu.

Když už ses rozhodla pro aplikaci samoopalovacího krému, pamatuj na to, že na jeho aplikování je nutné si vyhradit dostatek času.

Vše začíná už ve sprše. Před nanesením krému je dobré dopřát si peeling celého těla. Tím odstraníš odumřelou a suchou kůži, která by při aplikaci mohla dělat potíže – loupala by se, nebo dělala skvrny. Jakmile se osušíš, přichází na řadu hydratační tělové mléko. To nanes na místa, která jsou nejsušší. Jedná se o kolena, lokty, kotníky a klouby celkově. Na těchto místech totiž pokožka nejvíce absorbuje, a pokud bys na ně ihned dala samoopalovací přípravek, místa by byla o dost tmavší než. Krém ti zaručí, že opálení bude rovnoměrné po celém těle.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Slunce a akné: nepřítel, nebo lék?

Už víš všechno o krémech na opalování? Tohle nezapomeň!

Opalování nahoře bez? Tvá prsa ve smrtelném nebezpečí

Samotný samoopalovací přípravek nanášej na tělo v tenké vrstvě dlouhými rovnoměrnými tahy. Na obličeji si dej záležet, aby si krém rozetřela až těsně k vlasům. Je lepší nanášet víc tenkých vrstev, než jednu silnou. Krém se doporučuje nanášet na spodní části těla. Pokud si namažeš nejdříve hrudník a břicho, může se ti stát, že při ohnutí kvůli namazání nohou ti právě na těchto dvou částí těla mohou vzniknout skvrny. Po aplikaci je nutné si důkladně omýt dlaně, prostor za nehty a nehtové kůžičky.

Krém je nutné nechat pořádně zaschnout, minimálně alespoň 15 minut. Pokud by ses rozhodla, že se oblékneš a krém nebyl dostatečně suchý, riskuješ tak zabarvení svého oblečení. Navíc by sis na místech, kde se oblečení těsně dotýká kůže, opálení setřít. Také se doporučuje krém nanášet během dne a ne třeba až večer před spaním. Opět je to kvůli nechtěnému otření. Pokud sis pořídila krém s postupným obarvením, výsledek můžeš zpozorovat cca po 4 až 5 hodinách. Na trhu jsou ovšem i krémy, které ti opálení jako od moře dodají ihned po aplikaci. Každopádně je zhnědnutí hodně individuální u každé z nás. Většinou opálení vydrží 3 až 7 dní. Pokud chceš, aby opálení vydrželo déle, je nutné ho aplikovat zhruba 2x týdně.

Barva se smývá sprchováním a nedělá mu dobře ani příliš horká voda. Holením také opálení ztratí na intenzitě. Peeling se doporučuje použít v době, kdy se opět rozhodneš nanést samoopalovací krém. Pokud dodržíš všechna tato jednoduchá pravidla, můžeš se pyšnit krásným opálením klidně po celý rok!4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •