Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Trápí tvoji pleť nedostatky? Většina kosmetických výrobků zklamala a ty už si nevíš rady? Zkus se zaměřit na stravu!

Stravou k lepší pleti. Jak na to?

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 18.01.2017, 00:00 | 18.01.2017, 00:00 | Angel-ina*/Krasna.cz

Trápí tvoji pleť nedostatky? Většina kosmetických výrobků zklamala a ty už si nevíš rady? Zkus se zaměřit na stravu!

Ne nadarmo se říká, že jsme to, co jíme. Správným stravováním se můžeš zbavit nechtěných pupínků, drobných skvrnek a dalších nedostatků, které tvoji pleť mohou trápit. Stačí dodržovat těchto pár zásadních bodů.

Pozor na cukry a čokoládu


Zaznamenala jsem to i u sebe – pokud jsem do sebe dostala víc sladkostí nebo sladkého jídla, kvalita moji pleti se zhoršovala. Pupínky se začaly tvořit častěji, ve větší míře a nevadilo jim objevit se i na zádech. Jakmile jsem konzumaci omezila, vše se postupně vracelo do normálu. Pokud ujíždíš na sladkém, zkus čokoládovou tyčinku nahradit oblíbeným ovocem.

PŘEČTI SI TAKÉ:

5 věcí, které ničí tvoji pleť

Speciální péče o dehydrovanou pleť

Malé triky, jak výrazně zlepšit pleť

Citrusové plody s mírou


I větší konzumace pomerančů, citronů nebo mandarinek může mít na tvoji pleť neblahý vliv. V tomto případě platí, všeho s mírou. Při větší konzumaci těchto druhů ovoce se může stav pleti zhoršit nejen na obličeji, ale také jinde na těle.

Dostatečný pitný režim

Věc, která je omývána dnes a denně – pitný režim. Opět ze mě mluví vlastní zkušenost. Na pitný režim jsem byla lajdák, dokud se mi pleť nezhoršila. Jakmile jsem si pití hlídala, vše se začalo zlepšovat. Pleť nevypadala tak unaveně, zdála se rozzářenější, vypnutější a nedokonalosti se opět ztrácely.

Čistota půl zdraví

Kromě stravy nezapomínej ani na pravidelné odlíčení a čistění pleti. Pamatuj si, že jen čistá pleť může být zdravá pleť. Na dnešním trhu máš nepřeberné množství nejrůznějších čistících pleťových vod. Já mám poslední dobou velkého oblíbence, kterým je osvěžující čistící pleťová voda od značky Nivea. Obsahuje vitamín E, hloubkově pleť čistí, odstraní zbytky nečistot a pleť hezky osvěží. Po vyčištění pleť nijak nelepí, jak se mi stalo u některých jiných čistících vod, ale je hezky hydratovaná a svěží. Sednout by měla normální a smíšené pleti, takže pokud jsi majitelkou jedné z nich, určitě vodu vyzkoušej. Já jsem s ní moc spokojená.

2
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •