Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Patří ovesné vločky do tvého jídelníčku? Do mého rozhodně ano, a proto bych se s tebou tímto článkem ráda podělila o své nejoblíbenější snídaňové recepty, kterými si můžeš zpříjemnit ráno.

Tři výborné snídaně z ovesných vloček

Ovesné vločky
zdroj: Thinkstockphotos Ovesné vločky
aktualizováno 03.06.2017, 00:00 | 03.06.2017, 00:00 | Angel-ina*/Krasna.cz

Patří ovesné vločky do tvého jídelníčku? Do mého rozhodně ano, a proto bych se s tebou tímto článkem ráda podělila o své nejoblíbenější snídaňové recepty, kterými si můžeš zpříjemnit ráno.

Ovesná kaše


Potřebuješ:


- 150ml mléka
- 100ml vody
- 50g ovesných vloček
- Ovoce


Vločky, vodu a mléko dej do malého hrnce a dej na plotýnku. Za stálého míchání ti postupně začne vznikat kaše. Pokud ji chceš udělat sladší, můžeš do ní přidat med nebo nejrůznější sirupy, např. javorový nebo agáve. Já kaši ničím nesladím, ale zamíchám do ní polovinu rozmačkaného banánu. Ten kaši hezky osladí a navíc zahustí. Druhou polovinu nakrájím na kaši jako ozdobu. Na zahuštění kaše můžeš také použít tvaroh, který ji dodá jemnou krémovou texturu.


Mugcake aneb dortík z hrnečku


Potřebuješ:


- 50g ovesných vloček
- Vejce
- Vodu
- Banán


Vločky, vajíčko a polovinu rozmačkaného banánu dáme do hrnečku, do kterého nalijeme trochu vody. Měla by nám vzniknout taková kaše, ne příliš tekutá, spíše hutnější. Obsah hrnečku pořádně promíchej a vlož na dvě minuty do mikrovlnky. Po uplynuté době vyndej hrneček a jeho obsaj vyklop na talířek. Vznikne ti krásný ovesný dortík, ke kterému se skvěle hodí bílý jogurt a ovoce. Já si mugcake nejraději dopřávám s banánem, jahodami nebo malinami.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Celý den fit a bez kil navíc? Základem je zdravá snídaně
Proč konzumovat ovesné vločky?
Chceš snídat zdravě? Ale co vlastně jíst?


Ovesné lívanečky


Potřebuješ:


- Vejce
- 40g ovesné mouky (najemno rozmixované vločky)
- 50g tvarohu
- Skořici
- Mléko nebo vodu dle potřeby
 

Všechny indgredience smíchám, přileju mléko nebo vodu, aby mi vzniklo palačinkové těsto. Potom na pánvi tvořím malé lívanečky (klidně se dají udělat i palačinky). Opékám na kokosovém oleji. Lívanečky si můžeš natřít čím chceš. Existují nejrůznější zdravé bio nutely, arašídová másla nebo topingy. Mým favoritem je rozmíchaný tvaroh s ovocem.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •