Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Jarní prázdniny se rychle blíží a ty určitě přemýšlíš, co zabalit, aby sis týden na horách co nejvíc užila. Zabalit si oblečení asi zvládne každá, ale je dobré přibalit i nějaké vychytávky.

Co si sbalit na hory

Zábava na horách
zdroj: Thinkstockphotos Zábava na horách
aktualizováno 14.01.2013, 00:00 | 14.01.2013, 00:00 | Anna-Marie Chlantová/Krasna.cz

Jarní prázdniny se rychle blíží a ty určitě přemýšlíš, co zabalit, aby sis týden na horách co nejvíc užila. Zabalit si oblečení asi zvládne každá, ale je dobré přibalit i nějaké vychytávky.

Před tím, než začneš zběsile házet oblečení do tašky, je dobré, udělat si seznam a poctivě z něj odškrtávat jednotlivé položky. Když ti něco chybí, napiš si to na jiný papír a ten přilep na zrcadlo, kam se určitě někdy podíváš a vzpomeneš si, co ještě přibalit. To samé platí i pro věci, co přidáváš až ráno do příručního zavazadla, přece bys nechtěla odjet bez nabíječky na mobil.

Určitě se podívej na informace o počasí v destinaci, kam jedeš, ale i kdyby bylo na celý týden hlášeno nebe bez mráčku, přibal si oblečení i do vánice. Dobrou vychytávkou jsou lyžařské brýle s výměnnými skly, které si přizpůsobíš aktuálním podmínkám.

I když ti ruční práce moc nejdou, přibal si šitíčko a hlavně dost spínacích špendlíků, které tě zachrání v případě, že se ti rozjede zip, roztrhne mikina nebo se stane nějaká jiná nehoda.

Na svah si přibal opalovací krém, který tě zachrání před spálenými tvářemi. I když je pod mrakem, můžeš se z celodenní lyžovačky vrátit s pěkně červeným obličejem. Pokud jsi zvyklá používat make-up, vyměn ho za tonovaný krém s ochranným faktorem. K tomu patří i hydratační krém, kterým si pořádně namaž obličej po koupeli, a když bude třeba, tak ještě jednou před spaním. Nechceš se přeci hned po návratu domů
sloupat! Nezapomeň ani na balzám na rty.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Chraň v zimě své nohy i boty
PROHLÉDNI SI: Na horách měj pod čepicí
Závodní sportování je pěkná dřina

I když nejsi náchylná na opary, je dobré, přibalit si krém na jejich léčení. Velká námaha a chlad můžou přispět k jeho tvorbě. Pokud si ho zapomeneš, dá se částečně nahradit přikládáním vatového tamponku namočeného v alkoholu, který opar vysuší a ten se rychleji vyléčí. Určitě si přibal i pár prášků na bolest, proti kašli a mast na otoky s obinadlem. Nikdy nevíš, kdy upadneš na led, a není nic horšího, než si zkazit prázdniny nějakým zraněním. Rozhodně doma nenechávej ani helmu a chránič páteře.

A co s časem po lyžovačce? Pokud jedeš s přáteli, přibalte si s sebou společenské hry a karty. Až se nikomu nebude chtít mýt nádobí, zahrajte si o to prší nebo mariáš :-) Na pokoj se hodí i hudba, takže pokud někdo bere notebook, stáhni si na paměťovku svoje oblíbené písničky, ale pozor, ať nerušíte sousedy!

Tohle asi uslyšíš nerada, ale vezmi si s sebou i nějakou práci do školy. V neděli večer se ti sotva budou chtít dodělávat všechny úkoly a na horách bude určitě někdo, kdo ti s prací pomůže, takže ti to rychleji uteče. Bývá pravidlem, že učitelé dávají rádi po prázdninách opakovací písemky, tak je lepší se připravit, abys nedostala špatnou známku.

A co se ti bude hodit dál?
- diář s adresami kamarádek, kterým chceš poslat pohled
- fotoaparát s nabíječkou a náhradní kartičkou
- kartička pojištění a speciální pojištění na hory!!
- sladkosti na svah a popcorn na večer
- kniha na cestu tam a zpátky
- MP3 přehrávač, ale neposlouchej ho na svahu!

Snad se i tvoje zimní dovolená vydaří :)8 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •