Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Mentolová - takzvaně MINT barva - vyvolala ve světě značnou revoluci. S příchodem teplých dnů se ke slovu dostaly pastelové a neonové tóny. Také jsi jim podlehla?

Mentolová barva hitem sezony?

Mentolová barva
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Mentolová barva
aktualizováno 03.06.2012, 00:00 | 03.06.2012, 00:00 | Annette Krubner/Krasna.cz

Mentolová - takzvaně MINT barva - vyvolala ve světě značnou revoluci. S příchodem teplých dnů se ke slovu dostaly pastelové a neonové tóny. Také jsi jim podlehla?

Jemnost. Luxus. Nadčas. Těmito i více slovy se dá tato svěží barva charakterizovat. Proč si ji ale módní blogerky natolik oblíbily? V čem je tak zajímavá? Že by to plynulo ze závislosti na mentolových bonbónech? Ne, pravda je jinde. Mint barva se nejdříve uchytila v Americe a přes módní blogerky doplula až k nám.

I když v zámořském světě podlehly ženy spíše mentolovému oblečení (šaty, tuniky), zde se barva nejlépe uplatnila jako lak na nehty. To ses určitě mohla dočíst na různých blozích. Kde mentolový lak pořídit? Já používám od značky Essie odstín 720 "Turquoise & Caicos ". Mám ho delší dobu a jsem s ním úplně spokojená. Cena se pohybuje kolem dvě stě padesáti korun. Pokud bys raději chtěla levnější, Rimmel, Miss Sporty i Oriflame nabízejí mentolky i za jedno sto korun.

Mentolová barva
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Mentolové oblečení se tu teprve začíná objevovat, ale již sis mohla v různých módních řetězcích všimnout nabízeného sortimentu - například v obchodech ZARA či Ann&Christine. Kalhoty, které mám na sobě jsou z Ann&Christine. Ceny se pohybují od pěti set korun.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Nová sukně na léto: Objev žhavé trendy
Nauč se nosit jarní barvy podle Katherine Heigl

Abych byla upřímná, doposud jsem neviděla žádnou slečnu, která by měla cokoliv mentolového. Nemáš na to odvahu? Nevíš, co k čemu zkombinovat? Mentolové kalhoty se určitě nehodí ke všemu, takže bych ti radila, aby ses držela tří barev - bílé, černé, broskvové. Například bílý blazer dodá osvěžující nádech, černý dodá šmrnc a eleganci. U broskvové barvy nemusí zrovna vládnout blazer, ale tílko či volný top určitě není na škodu. Ale zkrátka se drž pravidla: čeho je moc, toho je příliš. Nemusíš mít nutně vše mentolové, stačí jen jedna věc.

Mentolová barva
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Kde pořídit mentolové kousky? Porozhlédni se v TOPSHOP, ZARA, H&M nebo www.bankfashion.com.

I známé osobnosti podlehly "mentolové éře". Pokud nevíš a hledáš inspiraci, doporučuji se inspirovat Kim Kardashian, Rihannou nebo Lauren Conrad.6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •