Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Určitě to znáš. Všude slýcháváš, že v zahraničí je oproti České republice vše levnější - od jídla až po oblečení. Ale je to opravdu tak?

Vyplatí se nákupy v zahraničí?

Nákupy v zahraničí
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Nákupy v zahraničí
aktualizováno 18.10.2013, 00:00 | 18.10.2013, 00:00 | Annette Krubner/Krasna.cz

Určitě to znáš. Všude slýcháváš, že v zahraničí je oproti České republice vše levnější - od jídla až po oblečení. Ale je to opravdu tak?

Já sama jsem si prozkoušela pár zemí a řeknu ti, kde opravdu pořídíš oblečení za zlomek ceny, co to stojí u nás. Článek rozdělím do dvou sekcí - kde se dá výhodně nakoupit a kde naopak ne. Srovnám i některé značky, ze kterých si určitě v koutku duše plánuješ něco pořídit.

Norsko, Švédsko, Finsko…
Miluju skandinávské země. O to víc miluji skandinávské blogerky, které mají nejenom styl, ale také vkus a smysl pro opravdovou módu. Jenomže pokud si myslíš, že zrovna tam seženeš skvělé kousky, jako mají blogerky, a za skvělou cenu, tak tě budu muset zklamat. Ve Švédsku jsem byla a mohu ti říct, že je tam vše za dvojnásobek toho, co to stojí v Česku. Taky jsem si říkala, kolik tam toho nakoupím, ale když jsem si to spočítala, celkem jsem se divila. Mluvím o značce jako Gina Tricot či Bik Bok, po kterých české dívky nejvíce prahnou. To samé ale platí například u H&M. Ano, je to jejich značka, tudíž by každá čekala, že to tam bude i levnější, ale opak je pravdou. Tudíž v těchto zemích si výhodné nákupy oblečení opravdu neužiješ.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Nakupování na zahraničních webech. JAK NA TO
Na co pozor při nakupování z asijských e-shopů

Rakousko, Anglie, Amerika…

Jiná část světa a jiné podmínky. Z mé vlastní zkušenosti mohu doporučit nákupy v zahraničních outletech, například Parndorf v Rakousku nebo milánský fashion outlet. Tam seženeš i ty nejprestižnější značky za zlomek ceny, například se sedmdesátiprocentní slevou. V Anglii mají také výhodnější nákupy například Forever21 či Dorothy Perkins.

 

Nákupy v zahraničí
V koláži jsem zobrazila produkty, u kterých se ceny velice liší, a také ty, které se v zahraničí vyplatí pořídit :-) (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

A Amerika? Je fakt, že je tam skoro všechno levnější než u nás. To ani nemluvím o takové luxusní značce, jako je například Victoria´s Secret. Sadu šesti kalhotek pořídíš zhruba za šest set korun českých, ale tady? Jedny kalhotky za rovných pět set. A kosmetika? Ceny lékařské značky Clinique jsou srovnatelné s naší značkou Nivea. Od značky Nivea pořídíš krém za sto padesát korun, takže si představ, že takovou částku dáš za výrobek od Clinique, který je u nás minimálně pětkrát dražší. Pokud se v budoucnu budeš vydávat na nákupy po Americe, doporučuji si s sebou vzít dostatečnou částku, protože do Ameriky se nelítá moc často, a když už tam jednou budeš, tak ať ty nákupy stojí za to :-)6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •