Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Většina dívek toho o barvení vlasů moc neví, přestože si vlasy barví. Zkusím ti o barvách i barvení prozradit pár věcí, které bys určitě měla vědět.

Co bys měla vědět o barvení vlasů a barvách

Barvení vlasů
zdroj: Thinkstockphotos Barvení vlasů
aktualizováno 17.10.2012, 00:16 | 17.10.2012, 00:00 | Bekky/Krasna.cz

Většina dívek toho o barvení vlasů moc neví, přestože si vlasy barví. Zkusím ti o barvách i barvení prozradit pár věcí, které bys určitě měla vědět.

Většina lidí si myslí, že barvení vlasy ničí, ale to není úplně pravda. Záleží totiž na druhu barvy, na aplikaci a také na tom, v jakém stavu jsou tvé vlasy před barvením. Barvení má i své velké výhody, kromě tvého dobrého pocitu zvětšuje objem, vlasy vypadají hustší a také pomáhá, pokud se ti vlasy mastí.

Pokud se chystáš na první barvení, nech to raději na profesionálech. Stejně tak, pokud máš jasnou představu o barvě, jakou chceš, nebo pokud máš s vlasy problémy, jako je lámavost, vypadávání a podobně. Kadeřnice tě obarví, použije správnou péči po barvení, poradí ti správné druhy výrobků pro tvůj typ vlasů a celkově ti účes vhodně upraví.

Domácí barvení většinou není doporučováno, protože barva může chytnout špatně, nebo může vlasy poškodit. Ovšem je to levnější a vše se děje v pohodlí domova. Někteří lidé mají problém s výběrem odstínu barvy, protože se podívají na krabičku, ale už ne na zadní stranu, kde jsou výsledné odstíny – samozřejmě ani to není stoprocentní, ale dá se podle nich orientovat. K domácímu barvení si kup štětec na vlasy a nekovovou misku na míchání barvy. Některé značky prodávají barvy s lahvičkou - aplikátorem, ale většinou součástí balení není. To se samozřejmě dočteš na krabičce. Obsah balení by měl být zhruba následující: vyvíjecí emulze, barvící krém, péče po barvení, rukavice.

U všech barev se dočteš o testu citlivosti pokožky, kterým máš zjistit, jestli ti barva vyhovuje, nebo ne. Tento proces téměř všichni vynechávají, ale stává se, že je někdo na barvu alergický a má pak dost nepříjemné reakce. Osobně si myslím, že by sis měla test udělat alespoň před prvním barvením, pokud nebude probíhat u kadeřnice.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Domácí barvení vlasů: Zvládni ho na jedničku
Časté otázky ohledně vlasů

Před barvením si pečlivě pročti příbalovou informaci, připrav si hodinky a hlavně u tmavších barev je dobré nanést si krém na linii kůže kolem vlasů, aby se ti zbytečně neobarvila. Barvení samotné záleží na druhu barvy a také na tom, jestli máš odrosty po minulé barvě, nebo je tvá barva jednolitá. Pokud se chystáš měnit barvu opravdu výrazně (hnědá – červená, černá – blond), pak rozhodně doporučuji zajít ke kadeřníkovi.

Jaké máš možnosti, co se týče druhů barev?

Permanentní barvy – trvalé, vydrží úplně nejdéle a neměly by se vymývat. Jsou to klasické barvy, jaké pořídíš v drogerii, obsahují amoniak a peroxid vodíku. Nedoporučuje se oslabeným a poničeným vlasům.

Demipermanentní barvy – podobné permanentním, ale bez amoniaku. Jsou šetrnější a vydrží i více než 25 umytí. Sem se řadí například henna a pěnové barvy od Schwarzkopf, které se velmi jednoduše nanáší a nemají tak nepříjemný zápach.

Semipermanentní barvy – krátkodobé, ideální pro domácí použití. K dostání jsou hlavně ve formě šamponů a rychle se vymývají: Jsou různé varianty, na šest, dvanáct a dvacet čtyři umytí, ale rozhodně to neber doslovně. Šampon se nedá použít k zesvětlování vlasů. Dále jsou to pak barevné spreje, nebo barevná pěnová tužidla.

Péče o barvené vlasy


Pokud si vlasy obarvíš, nesmíš zapomínat na důkladnou péči, aby vlasy neztratily svou kvalitu a aby ti barva vydržela co nejdéle krásná.

První krok po nabarvení je použití balzámu, který by měl být součástí balení. Je to důkladná péče se speciálním složením, takže na ni rozhodně nezapomeň, tvé vlasy pak budou hebké a lesklé. Pro další umívání si určitě pořiď šampon na barvené vlasy a vhodné je používat také kondicionér.

Pokud si chceš udržet vlasy lesklé, můžeš je opláchnout vodou s citronovou šťávou. Citron se dá také přimíchat do šamponu, kde působí dobře hlavně na blond vlasy. Pro tmavé odstíny můžeš použít černý čaj pro zvýraznění barvy.

Mezi jednotlivými barveními by měl být určitý časový odstup, pokud se odbarvuješ, aby sis mohla dát jinou barvu, pak by měl být rozestup mezi těmito procesy alespoň čtyřicet osm hodin. Pokud nejsi spokojená s barvou ve formě šamponu, další barvení proveď nejdříve za týden. Mezi normálním barvením vlasů je dobré mít odstup alespoň měsíc. Kdy budeš barvení potřebovat, ale poznáš hlavně podle odrostlé části.8 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •