Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Jsi introvert? A víš o tom, že někdy se introverti cítí být něčím míň než ostatní?

Introverti nejsou méněcenní!

Introvertka
zdroj: Thinkstockphotos Introvertka
aktualizováno 21.01.2014, 00:00 | 21.01.2014, 00:00 | Bekky/Krasna.cz

Jsi introvert? A víš o tom, že někdy se introverti cítí být něčím míň než ostatní?

Na světě je jen necelá jedna třetina introvertů oproti dvěma třetinám extrovertů, ale to ještě neznamená, že být introvertem znamená být horší. Naopak, introverti jsou často velmi citliví, inteligentní a nadaní lidé, kteří bohužel nemají odvahu se prosadit.

Jsi introvert?
Vyčerpává tě být mezi mnoha lidmi? Energii načerpáváš sama ze sebe nebo ze svých nejbližších? Vyjadřuješ svůj názor jen, když si jseš naprosto jistá, že je správný? Nemáš ráda zbytečné mluvení a nikdy nemluvíš, jen abys něco říkala? Pokud jsi na většinu otázek odpověděla ano, pak jsi nejspíše introvertka.

Proč jsou introverti podceňovaní?
Dlouho jim trvá, než zformulují svoje myšlenky, a to je v dnešním, čím dál tím rychlejším světě opravdu trochu handicap. Vezmi si už jen zkoušení ve škole. Přijdeš k tabuli a máš ze sebe bez přípravy chrlit odpovědi. Všechno je o pohotovosti a na to nejsou introverti stavění. Daleko lepší způsob je dát jim papír, položit otázky a nechat je chvíli přemýšlet a připravit se. Jenže, kolik učitelů to tak dělá?

PŘEČTI SI TAKÉ:
Protiklady se (ne)přitahují? Nebo jak to vlastně je?
Co o tobě vypoví tvá hodina narození?

Jak se chovat k introvertům?
Nepotřebují zvláštní zacházení, stačí jen, když trochu zbrzdíš a dáš jim prostor vyjádřit se. Nezasypávej je hromadou otázek a zbytečných vět. Nesnaž se je nutit, aby ti o sobě prozradili něco, co nechtějí.

Jak se vyrovnat se svou introverzí?
Pokud se vidíš v popisu introverta a trápí tě pocit, že nejsi tak úplně normální a nikdy nikam nezapadneš, netrap se tím. Uvědom si svoje výhody a svou jedinečnost. Nenech se stresovat tím, že jsi jiná. Víš o tom, že i Lady Gaga nebo Christina Aguilera o sobě říkají, že jsou introvertky? Jsou úspěšné a slavné, vystupují před mnoha lidmi a pak si v soukromí „dobíjí baterky“.

Musíš na nějaký večírek, ale nemáš ráda být mezi mnoha lidmi? Bav se jen s těmi, které znáš a je ti příjemné s nimi mluvit. Nebo se odděl od davu a počkej, kdo udělá to samé – určitě najdeš člověka, který se bude chtít bavit stejným tempem jako ty.

Pokud si vybíráš místo k sezení, nebo stání, zvol takové, ze kterého můžeš snadno odejít, budeš se tak cítit bezpečněji a více se uvolníš.

Nesnaž se být více otevřená, než sama chceš. I když ti budou ostatní vyčítat, že se nesvěřuješ, vysvětli jim, že je máš ráda, ale nemáš pocit, že bys jim měla říkat všechno.

Udělej si tolik času pro sebe, kolik cítíš, že opravdu potřebuješ. Klidně vypínej mobil, zalez si někam s knížkou a čajem a vylez zase, až se budeš cítit připravená na komunikaci s okolním světem.8 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •