Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Máš sen a všichni kolem tebe jsou proti? Jak na to?

Nenech se odradit

Trofej
zdroj: Thinkstockphotos Trofej
aktualizováno 28.08.2012, 00:00 | 28.08.2012, 00:00 | Bekky/Krasna.cz

Máš sen a všichni kolem tebe jsou proti? Jak na to?

Pro začátek bys sama měla být schopná posoudit, nakolik je cíl, za kterým uháníš, reálný. Ale jak snad všichni víme – i to, co se může na první dojem zdát jako ohromné bláznovství a naprosto nemožné, i to se může stát realitou. Jen je potřeba ohromná cílevědomost a trocha štěstí.

Ty sama se v klidu posaď a zhodnoť svůj cíl. Jsi ochotná pro něj udělat všechno? Jsi ochotná překonávat překážky? Opravdu o to tak moc stojíš? Umíš si jít za svým? Nejdříve ze všeho musíš přesvědčit sebe, než začneš přesvědčovat ostatní. Musíš si být jistá, abys dokázala vyložit argumenty a obhájit si svůj postoj.

Rodina

Už jsi si jistá? Tak teď přichází na řadu tvoji nejbližší. Někdo může namítat, že rodina tady nebude navždycky a jednou budeš mít svou vlastní. Dá se namítat, že by tě rodina měla podporovat, ať jde o cokoliv, ale někdy to tak není.

Rodina má velkou roli, nebo by alespoň měla mít, ale je to tvůj život a hlavní slovo je na tobě. Někteří rodiče chtějí své sny promítat do svých dětí, protože jich sami nedokázali dosáhnout – přihlašují je do kroužků, které je nebaví, vybírají jim školy, organizují volný čas.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Když máš problém s komunikací
Nejsi spokojená se svým životem? Změň ho

Jsou takoví tví rodiče? Nenech se ovládnout, byla bys nešťastná. Určitě. Máš vlastní cíle, tak se jich drž. Rodiče to musí pochopit. Promluv si s nimi o tom, že si chceš vybírat sama. Prozraď jim, jaké máš plány, jakou chceš studovat školu, jaké chceš navštěvovat kroužky. Nekřič. Nebreč. Nevyčítej. Argumentuj. Buď v klidu a najdi správnou chvíli, kdy budete všichni v pohodě. Můžeš si třeba připravit nějaké materiály nebo brožurky. Čím připravenější a jistější budeš, tím větší šanci máš na úspěch.

Přátelé
To jsou často lidé, kteří tě nejvíc podporují, nebo by alespoň měli. Ale i tví přátelé mají právo vyjádřit pochybnosti, když si myslí, že se řítíš do nebezpečí. Od toho jsou to přátelé, aby tě chránili a byli k tobě upřímní. Ale chápou tvé plány skutečně, opravdu ví, o co ti vlastně jde? Sedni si s nimi v klidu a pověz jim svůj sen. Věříš jim? Tak se svěř.

Ale funguje to jinak než s rodiči, používej jiná slova, ne tak formální, nenaléhej, jen to uzavři s tím, že bys ráda měla jejich podporu, protože je to pro tebe důležité. Pokud tě ani pak plně nepodpoří, neber si to špatně. Ještě jednou si to přeber. Nemají tví přátelé v něčem pravdu?

Komunikace na prvním místě. Opravdu. Pokud si chceš něco prosadit, musíš argumentovat i naslouchat. Zamyslet se nad tím, co ti ostatní vytýkají, protože kritika není vždycky jen ze závisti. Objektivní kritika tě může posunout dál a pomoct ti správně se rozhodnout, ale stále mysli na to hlavní. Je to tvůj život. Tvé sny. Tvá rozhodnutí.
 4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •