Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Dala sis na nový rok předsevzetí, ale najednou máš pocit, že to nezvládneš? Nezoufej, dodej si odvahu a třeba ti poradím!

Splň svá novoroční předsevzetí!

Radost ze života
zdroj: Thinkstockphotos Radost ze života
aktualizováno 07.01.2014, 00:00 | 07.01.2014, 00:00 | Bekky/Krasna.cz

Dala sis na nový rok předsevzetí, ale najednou máš pocit, že to nezvládneš? Nezoufej, dodej si odvahu a třeba ti poradím!

Novoroční předsevzetí jsou jednou z hlavních tradic nového roku, kterých se mnoho lidí stále drží. Proto je škoda, že se obvykle za pár dní kamsi vytratí nebo odloží na neurčito.

Jen ať to všichni vidí!
Pokud sis i ty dala nějaký cíl, kterého bys chtěla dosáhnout, nemělo by tvé předsevzetí jen tak skončit někde zapomenuté. Napiš si ho tedy velkými písmeny na kus papíru a dej někam, kde na něj každý den uvidíš. Třeba si ho pověs na lednici, nebo na nástěnku ve svém pokoji, pokud nechceš, aby ho všichni viděli. I když ani to nebývá na škodu. Přece jen se budeš víc stydět, když to nedodržíš a bude o tom vědět více lidí.

Pochlub se!
Tím navazuji na předchozí bod. Rozhodla ses něco změnit a udělat krok k lepšímu, tak se za to nestyď a řekni to svým přátelům a rodině, pokud jsi odvážnější, můžeš si to dát jako status na Facebook. Navíc uvidíš, kolik lidí tě podpoří a bude za tebou stát.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Chceš něco? Tak pro to něco udělej!
Chcete mít pestřejší život? Já to zkusila

Proč to vlastně děláš?
Ještě před tím, než podnikneš nějaké bláznivé kroky, se v klidu posaď a napiš si důvody, proč ses rozhodla si takové předsevzetí dát a proč ho také chceš dodržet.

Chceš zhubnout? Budeš se cítit lépe, budeš mít větší sebevědomí, budeš se líbit sobě a tím i druhým. Chceš se naučit tančit? Budeš zdravější, zpevníš si tělo, užiješ si spoustu legrace a nebudeš se muset stydět na žádném plese, až si pro tebe přijde tvůj vyvolený.

Zkrátka si uvědom, proč to všechno vlastně děláš a tím si své předsevzetí upevníš a budeš se ho více snažit splnit.

Bohužel, jsou předsevzetí, která si dáváme kvůli druhým, a v tom je trochu i překážka splnění. Sama musíš věřit, že to, co chceš, je pro tebe důležité, protože pokud to děláš jen z donucení, nemůže to fungovat a je lepší přestat, než si začneš ničit svůj vlastní život.

Nevyšlo to?
Nepodařilo se ti svoje cíle splnit? To ještě neznamená konec! Přece není potřeba čekat na další nový rok. Řekni si, že začínáš právě teď, v tuto chvíli. Žádné zítra, ani za týden. To nikdy nefunguje. Ani až dojíš celou tu tabulku čokolády, kterou máš v ruce! Zkrátka a jednoduše teď.

Kdykoliv odložíš svůj cíl na "někdy jindy“, ztrácíš vůli a kousek sebe a odsouváš i ten vytoužený den splnění dál a dál. To přece není řešení. Každý jednotlivý den se může stát dnem, kdy si dáš předsevzetí a každý další den tím, kdy to předsevzetí doběhne až do cíle a ty si budeš moct gratulovat, že jsi to zvládla. Tak neváhej a nečekej.5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •