Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Myslíš, že si na tebe někteří učitelé tak trochu zasedli? Možná děláš některou z těchto chyb!

Tímhle učitele nerozčiluj!

jak se učit
zdroj: Thinkstockphotos jak se učit
aktualizováno 14.12.2014, 00:00 | 14.12.2014, 00:00 | Bekky/Krasna.cz

Myslíš, že si na tebe někteří učitelé tak trochu zasedli? Možná děláš některou z těchto chyb!

Výrazné líčení a hluboké výstřihy

 

Která z nás by se nechtěla líbit? Ale není moc dobrý nápad chodit do školy, jako bys šla s kamarády na diskotéku. Obzvlášť starší učitelky jsou na toto dost háklivé. Pokud už se líčíš, vol spíše jemnější vzhled a ani v oblékání nebuď příliš odvážná, krátké sukně a hluboké výstřihy si nech na jindy.

 

 

Taháky a napovídání

 

Tohle chování je další věcí, kterou nemá rád nikdo z učitelů. Ať už potřebuješ poradit ty nebo tví kamarádi, dávej si na to pozor, žádného učitele pak nebude zajímat, kdo radil komu.

 

Bavení se při hodině

 

Jeden z nejčastějších přečinů, kterým určitě kladné body nezískáš. Každý učitel si myslí, že on je tím nejzajímavějším v celé třídě a rozhodně tím, koho bys měla poslouchat a nevěnovat se nikomu jinému. Nejhorší je, když navíc vůbec netušíš, co vlastně probíráte. Učitelé mají pak chuť se tak trochu mstít a vyvolávat tě pokaždé, když tuší, že nebudeš vědět.

 

Balit se už pět minut před zvoněním

 

Těšíš se, až konečně vypadneš, spěcháš na oběd nebo se prostě jen hrozně nudíš? Důvod je v podstatě nedůležitý. Balit se, když učitelé ještě mluví, považují za vrchol neslušnosti a rozhodně si to zapamatují.

 

Nezdravit

 

Pozdrav je důležitá součást interakce a dospělí ho vždy předpokládají. „Dobrý den“ ti přece nezabere tolik času vyslovit a určitě pohled na tebe nezhorší.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Vyměň obyčejný lak na nehty za gel lak
10 nejlepších dárků do 250,- Kč

 

Vždycky nejchytřejší

 

Pokud máš pocit, že jsi chytřejší než učitel a dáváš mu to často najevo, určitě nebudeš jeho oblíbenkyně. Pokud říká něco faktického špatně, můžeš ho opravit, ale nehádej se každou chvíli o názor – nevyhraješ a spíš si uškodíš.

 

Tohle je pár věcí, které bys dělat neměla, pokud chceš být spíše nenápadná a procházet školou bez problémů a v pohodě.6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •