Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Každý chce přijet z dovolené u moře s bronzovým nádechem. Ale to se musíš vyvarovat nepříjemných spálenin. A proto bys měla vědět, že opalování u moře se podstatně liší od opalování v Česku.

Bezpečné opalování u moře

Opalování
zdroj: Thinkstockphotos Opalování
aktualizováno 14.08.2012, 00:00 | 14.08.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Každý chce přijet z dovolené u moře s bronzovým nádechem. Ale to se musíš vyvarovat nepříjemných spálenin. A proto bys měla vědět, že opalování u moře se podstatně liší od opalování v Česku.

Pokud cestuješ k moři, neměl by ti zaručeně chybět voděodolný opalovací krém s faktorem minimálně 30 až 50, alespoň na první dny. Faktor by nikdy , ani v posledních dnech, neměl klesnout pod 20!

Na tvář nanášej pleťový krém (SPF 20), je nutné používat jiný přípravek na obličej a na tělo. Předejdeš tak tvorbě akné, pigmentových skvrn a předčasné tvorbě vrásek. Dokonce i ve stínu používej opalovací krém, sluneční záření se odráží od mořské hladiny, což pak můžeš vést ke spáleninám.

Nejbezpečnější opalovací krémy jsou s oxidem zinečnatým nebo s oxidem titaničitým, ty se ale špatně roztírají. Proto jsou vhodné spíše na menší části těla jako je nos, rty, ramena. Nezapoměn, že opalovací přípravky je nutné nanášet přibližně půl hodinu před odchodem na pláž a po 2-3 hodinách přípravek znovu nanášení zopakovat.  


Ideální je užívat 3 týdny před odjezdem tablety beta-karotenu, které zvyšují odolnost pokožky a dávají jí žádaný bronz bez nutnosti přehnaného pobytu na slunci. Na rozdíl od beta-karotenu je ale klobouk a brýle samozřejmosti. Velmi rizikové jsou rozpuštěné vlasy bez ochrany klobouku, můžeš si spálit pěšinku. Pokud si na klobouk zapomněla, pomůže ti culík s uhlazenými prameny dozadu, který pěšinku zakryje.

Další rada, která vede ke zdravému opalovaní, je ukrývat se polední hodiny v úkrytu. Slunce bývá totiž v této době nejsilnější, pokud i tak pláž navštívíš, použij krém po opalování. Ale nejlepší je ho používat pokaždé, a to i pokud pokožka není zarudlá, reaguje později.7 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •