Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Abys měla pěknou fotku, nemusíš být zrovna modelka, stačí si jen vybrat správné prostředí.

Jak na pěknou fotku

Focení
zdroj: Krásná.cz / čtenářka Focení
aktualizováno 03.03.2012, 00:00 | 03.03.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Abys měla pěknou fotku, nemusíš být zrovna modelka, stačí si jen vybrat správné prostředí.

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Mríí

www.the-mrii.blog.czOriginální prostředí
Abys měla originální fotku, musíš mít originální místo. Málo fotek se fotí na kolejích, ale to raději nezkoušejte, ještě by vás srazil vlak. Na starých opuštěných kolejích jsou krásné fotky, zvlášť když je západ slunce. Hřbitov není špatný, ale musíš dávat pozor na mnoho detailů. Na poli jsou originální!

Jak na oblečení?
S oblečením není problém, stačí jen vybrat vhodný model, který se hodí k prostředí. Ke kolejím by se například hodily šaty, nejlépe tmavé. Na hřbitov tmavé metalové věci a na pole zase košile a kraťasy, které by byly trochu roztrhané.

Líčení
Fotku také tvoří líčení. Skoro na každou fotku se hodí tužka, její barva záleží na prostředí a oblečení. Oční stíny se používají spíše při focení tvého obličeje! Pokud chceš, aby bylo vidět, že jsi nalíčená, použij řasenku, tužku a oční stíny. Líčení by se samozřejmě mělo hodit k tvé osobě.

 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.Jaké počasí?

Na počasí záleží, ale není to tak důležité. Krásné a originální fotky jsou ráno v mlze a večer při západu slunce. Když je mlha, snaž se ji co nejlépe zachytit, aby udělala krásné pozadí. Při západu slunce je pěkné, když je vidět to slunce, nebo když ho máš na "sobě". Originální fotky vznikají taky při měsíci. Odraz ve vodě a vy si tam máčíte nohy... To byste měli fotit! Hlavně se "neopičte" po ostatní blogerkách/blogerech!

A čím fotit?

Nejlepší je na focení samozřejmě foťák, nejlépe zrcadlovka. Mobilem moc hezk fotky neuděláš! Zrcadlovka zachytí detaily a vše kolem. Doporučila bych ti na focení Nikon D3000, ta je skvělá ve všech ohledech.

Když už máte tu zrcadlovku, nezapoměňte na dobré světlo. Světlo taky dělá fotku... Musíte si najít místo, kde je světlo, místo a prostředí, které se k vám a oblečení hodí!

Takže focení není nuda, stačí jen přijít na místo!8 hlasů
Vaše hodnocení