Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Energii může čerpat z přírody nebo z vesmíru. Samozřejmě i z lidí, ale to nedoporučuji. Líbilo by se vám, kdyby z vás někdo čerpal energii? Myslím, že nelíbilo.

Jak pracovat s energií

aktualizováno 22.10.2011, 00:00 | 22.10.2011, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Energii může čerpat z přírody nebo z vesmíru. Samozřejmě i z lidí, ale to nedoporučuji. Líbilo by se vám, kdyby z vás někdo čerpal energii? Myslím, že nelíbilo.

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Baruenka

www.Lasli.blog.czEnergii také nikdy nečerpejte ze sebe, protože pak se vám může stát, že den nebo dva budete naprosto mimo.

Jak čerpat energii z vesmíru
Měli by jste dodržovat pár pravidel, protože příště by se vám nemuselo cvičení povést, nebo by vám nemuselo delší dobu jít. (Vlastní zkušenost). Poprvé jsem totiž nevěděla jak na to, ale trošku jsem něco cítila. A já hlava dubová se sklérozou zapomněla poděkovat a někam tu energii dát. Příště se mi to už nedařilo. Když jsem se "omluvila", příště mi to šlo perfektně.)
- než začnete do sebe energii "pouštět", poproste o ni vesmír. Dá vám ji vždy, ale je slušnost o ni požádat.
- vždy vesmíru poděkujte.
- vždy, když dokončíte práci s energií, nashromážděnou energii v rukou někam uložte (do kamene, přívěšku... Lepší by bylo, kdyby to byl nějaký kamínek, než něco z kovu.), nebo ji někomu pošlete. Vždy se ale zeptejte, než začnete pracovat, protože potom si energii nemusíte "udržet" a celé to "přeseknout".

A teď k celému cvičení
Sedněte si někam v klidu. V klidu se párkrát nadechněte, zavřete oči. Zaměřte svoji pozornost na hlavu. Představte si zářivý paprsek, který vás spojuje s vesmírem. Může být zlatý, stříbrný, modrý, nebo klidně barevný. Pomalu ho rozšiřujte a představujte, jak do vás proudí energie. Může vám běhat mráz po zádech, mravenčit ruce, cokoli. Pokud si paprsek budete představovat tmavý, požádejte vesmír, aby vám poslal čistý paprsek - čistou energii. Zkuste přesunout energii do nějaké části těla. Přitom si představujte, že ta část září stejnou barvou jako paprsek. Opět vás může začít brnět, naskočit husí kůže, může se vám zahřát.

 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.Teď zkuste energii převést do rukou. Položte je na stehna (nebo kolena, je to jedno, ale aby byly dlaně vzhůru) a představte si, že vám do každé dlaně proudí další paprsek. Ruce se vám nabijí ještě víc. Ale pozor, nepřerušujte paprsek, který vám "proudí do hlavy". Lépe řečeno do sedmé čakry. Až ucítíte, že se vám ruce nabily a budete mít pocit, že to stačí, zvedněte je a dejte k sobě. Ale ne úplně. Nechce mezeru, asi tak pět centimetrů. Představujte si, že se z energie, kterou máte v dlaních mezi vašemi dlaněmi tvoří kulička. Předávejte do ní co nejvíce energie. Pokud jste předtím necítili žádnou energii, teď byste ji měli cítit určitě. Až bude kulička dostatečně nabitá energií, udělá se vám mezi dlaněmi "balónek". Ruce by neměli jít dát přes něj k sobě ještě víc, nebo to půjde hůř. Něco jako magnety, když se odpuzují. :-)

Až už se vám nebude s energií chtít pracovat, jak jsem zmínila, můžete ji poslat nějakému člověku nebo květině, ale s jejich souhlasem. Pokuď máte před sebou předmět, do kterého chcete vložit energii, sepněte prsty k sobě (bříšky). Vypadá to trochu jako trojúhelník. Představujte si, jak vám energie ze špiček prstů odchází do kytičky, člověka, nebo nějakého předmětu. Až ucítíte, že už v dlaních žádnou energii nemáte, můžete cvičení nechat.

Nezapomeňte poděkovat! Jak vesmíru, tak i kytičce/člověku. Kamínek, nebo nějaký jiný předmět můžete nosit při sobě jako talisman :-)

Jak čerpat energii z přírody

Jděte ven. Na louku, do lesa, kam chcete. Všimejte si stromů, chvalte je, obejměte je, pohlaďte. Když půjdete domů, budete se cítit nabití energií. Pokud tam půjdete se špatnou náladou, po procházce se vám rapidně zvýší. Bude od vás ale hezké, když to nějak oplatíte. Vyberte si nějaký strom, který vás na první pohled zaujme. Stoupněte si od něj asi tak půl metru. Můžete čupět, klečet... je to celkem jedno. Ale nekřižtě ruce a nohy! Brání energii volně procházet. Také by nebylo na škodu sundat všechny náramky, prstýnky apod. Neberte si sebou mobil, nebo ho alespoň vypněte.

Dejte prsty k sobě (bříška prstů) a nasměrujte takto "sepnuté" ruce ke stromu. Teď by bylo fajn, kdybyste zapojili svoji představivost. "Představujte" si, jak posíláte do stromu energii. Až budete mít pocit, že to stačí, přestaňte. Poděkujte stromu, můžete ho obejmout, cokoli budete chtít.

Ze stromu čerpáte energii podobně jako z vesmíru. Představíte si opět paprsek, který spojuje vás a strom a z něj pouštět k sobě energii. Můžete ji i tak posílat. Jsou na to vlastně dva způsoby :-) Opět poděkujte.

Doufám, že vám návod pomohl, že jste vše pochopili, takže už mi nezbývá nic jiného, než vám popřát hodně štěstí :-)6 hlasů
Vaše hodnocení