Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Když držíš fotoaparát v ruce, musíš dodržovat určitá pravidla, jinak fotky nebudou pěkné.

Jak se (ne)fotit

Jak se fotit
zdroj: Krásná.cz / čtenářka Jak se fotit
aktualizováno 08.06.2011, 17:04 | 03.04.2011, 00:00 | Lučii/Krasna.cz

Když držíš fotoaparát v ruce, musíš dodržovat určitá pravidla, jinak fotky nebudou pěkné.

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Drzá Lůcová

profanity.blog.czPokud nemáš stativ nebo nikoho, kdo by tě vyfotil, jednoduše si foťák držíš v ruce – to je OK. Ale pozor na to, aby tam tvá ruka nebyla vidět. Nevypadá to moc hezky, když čtvrtinu fotky zabírá tvoje ruka. A taky se stává, že když je něco moc blízko objektivu foťáku, tak se to opticky zvětší, takže pozor na to, aby tvá ruka nevypadala jako buřtík ;-)

Pozadí


Bohužel se ve většině případů stává, že na fotce za tebou bývá třeba kousek tvé kamarádky, nepořádek a podobně. Také si dávej pozor - při focení seshora nesmí být na fotce vidět nohy. Nevypadá to moc hezky.

Pozor na blesk!

Fotíš s bleskem? To je sice super, ale někdy (na většině fotek) se stává, že je fotka až moc přesvícená. Takže pokud fotíš s bleskem, foť radši přes den, než večer nebo v noci a nebo ho jednoduše vypni :-D

Nedostatky

Kruhy pod očima, beďar na nose nebo snad mastné vlasy? Pryč s tím! Pokud jsi velký profesionál v retušování a upravování fotky, můžeš se fotit, jak chceš, ale většinou je lepší nedostatky zakrýt i v realitě, tzn. korektorem, make-upem, …

 

Rozšiřujeme řady blogerek a blogerů!

I ty můžeš rozhodnout o tom, zda se noví autoři a autorky zařadí mezi pravidelné přispěvatele. V rubrice další blogy najdeš nové texty od nových lidí a hlasováním v anketě na konci článku dáš najevo svůj názor. Pokud dotyčný/á bude mít hodně kladných ohlasů, budeš jeho/její příspěvky číst pravidelně.

Nebo chceš psát taky? Více informací se dozvíš ZDE.Světlo

NIKDY se nefoť proti světlu! Nejen, že bude fotka špatně osvícená, ale ani nebudeš vidět :-D Také pamatuj na to, že co je světlejší, to se opticky zvětší, a co je tmavé, se naopak zmenší.

Výraz

Samozřejmě je důležité, jak se na fotce budeš tvářit, protože když budeš až moc vykulená nebo naopak vypadat jako šedá myška, nedělá to moc dobrý dojem. Asi nejběžnější a nejlepší způsob výrazu je úsměv, ale pokud chceš zajímavější fotku, tak se zkus třeba kousat do rtu, nebo mít pootevřená ústa.

Nezaostřená a rozmazaná

Snad to nejhorší, co může být, je, když není fotka pořádně zaostřená, ale je naopak rozmazaná. A jak tomu zabránit? Pořiď si stativ, nebo si ruku s foťákem o něco opři. Samozřejmě se nesmíš hýbat.

Zajímavost fotky

A to nejdůležitější je asi zajímavost! Cítíš se jako party girl, která by vymetala night cluby každý den? Ukaž to světu! Nebo naopak nemáš moc dobrou náladu a chceš to vyfotit? Věř, že černobílá fotka to řekne za tebe :-)

Anketa
Líbí se ti text Drzé Lůcové? Chceš její články číst pravidelně?
301 hlasů
ANO
760 hlasů
NE
Hlasovalo 1061 lidí
 

 13 hlasů
Vaše hodnocení