Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Blogování není někdy snadné a hodně z vás to bere spíš jako povinnost než jako koníček. Chtěla by ses i ty stát blogerkou, ale nevíš jak? V tomto článku rozhodně najdeš odpověď! :-)

Jak se stát blogerkou

aktualizováno 25.07.2012, 00:00 | 25.07.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Blogování není někdy snadné a hodně z vás to bere spíš jako povinnost než jako koníček. Chtěla by ses i ty stát blogerkou, ale nevíš jak? V tomto článku rozhodně najdeš odpověď! :-)

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
LadyNan

www.lady--nan.blog.cz


Jak začít
Jako první bys měla mít svůj blog, do kterého budeš psát. Podle mě je nejlepší blog.cz, já osobně na něm svůj blog mám. Založení blogu není vůbec těžké, naopak je to lehké a zabere to jen pár minut.

Vzhled blogu

Podle některých je to to nejhlavnější, co návštěvníky na první pohled upoutá. Proto se snaž, aby tvůj design byl na téma, na jaký máš blog. Pokud máš tedy svůj osobní blog, nezapomeň na něj přidat i své vlastní fotky. Pokud designy dělat neumíš a doma nemáš ani žádný grafický program, zkus poprosit někoho na jiném blogu, který s tím už má zkušenosti. Existuje hodně grafických blogů, na kterých si design můžeš objednat.

Články
Psaní článků je asi ta nejdůležitější věc, proto by sis měla dát velký pozor na to, jak píšeš. Když napíšeš článek, ve kterém bude hromoda chyb, nikoho to určitě nepřitáhne, spíš naopak odradí a může se stát, že tvůj blog už nenavštíví. Taky bude dobré, když pod článek přidáš nějaké své fotografie. Článek to potom víc osvěží a bude to vypadat lépe než dlouhý text na celou stránku bez fotek.

 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma, a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.

 

Návštěvníci
Dříve, nebo později se najde někdo, kdo na váš blog začne chodit častěji. A právě to může být dobrým začátkem. Jenže se najde i někdo, kdo vás začne všemožně urážet. Bude vám psát do komentářů, jaký máte hrozný blog, že on má stokrát lepší. Když se ale podíváte na jeho blog, zjistíte, že není o nic lepší než ten váš. A právě takoví návštěvníci musí urážet druhé, protože jim závidí, že někdo má lepší blog, než je ten jejich, a to přeci nemůže dovolit. Já jsem narazila na jeden blog, na kterém jedna blogerka psala, že končí kvůli tomu, že ji pořád někdo píše škaredé komentáře. Zakroutila jsem nad tím hlavou. Může ho přeci zablokovat, nebo dokonce nahlásit na blog.cz. Proto nebuďte smutní z toho, když vám někdo takový komentář napíše - pouze vám závidí.

Návštěvnost
Ze začátku sice nebude nijak moc vysoká, ale nezoufejte. To se zlepší. Ani ty nejlepší "blogové celebrity" neměly na začátku hned 100 komentářů a přes 1000 lidí návštěvnost. Pokud ale chcete mít vysokou návštěvnost a patřit do oblíbených blogů, pište zajímavé články, které budou všechny zajímat a po nějakém čase si je třeba znovu přečtou. Jedině takhle si můžete zvýšit návštěvnost ze dne na den.

Existuje ale ještě jeden způsob, a to reklama. Pište někomu na blog, ať se podívá na ten váš, ale pozor! Nebuďte zase moc "hr", že za den napíšete na 50 blogů - to ne. Zkuste pomalu a promyšleně napsat na nějaký blog, jestli by se podíval na váš blog. Nebo je tu také další možnost - výměna ikonek. Je to velice časté mezi blogy, a pokud i ty máš svou ikonku blogu, můžeš někomu napsat, jestli by si nevyměnil. Tudíž by jsi měla na svém blogu reklamu na něčí blog a ten druhý by měl reklamu na tvůj. Věř nebo ne, většina lidí se právě dívá na tyto odkazy.

Snad jsem ti s tímto problémem pomohla a tvůj blog bude za chvíli hodně známý! ;-)8 hlasů
Vaše hodnocení