Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Kdo by nemiloval Vánoce? Snad všichni mají rádi tu nádhernou vůni vánočního cukroví, které se rozprostírá po pokoji. Hřejivé teplo krbu a ještě lepší vůně skořice, vanilky a jablíček! To vše k Vánocům neodmyslitelně patří. Mám pár rad, jak si to u...

Jak si co nejlépe užít vánoční náladu?

aktualizováno 19.12.2011, 10:58 | 18.12.2011, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Kdo by nemiloval Vánoce? Snad všichni mají rádi tu nádhernou vůni vánočního cukroví, které se rozprostírá po pokoji. Hřejivé teplo krbu a ještě lepší vůně skořice, vanilky a jablíček! To vše k Vánocům neodmyslitelně patří. Mám pár rad, jak si to užít na 100 procent.

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Michelle El

www.dirtydancergirl.blog.cz


Jako první věc jsem zmínila vánoční cukroví. Proč? Ani se neptej! To k Vánocům patří jako kapr k vodě. Ta vůně slepovaného lineckého, vanilkových rohlíčků, medvědích ťapek a ořechů plněných máslovým krémem... Je toho ještě daleko víc, ale tohle neodmyslitelně patří k pravým českým Vánocům.

Miluju, když můžu mamce s pečením pomoct. Vy ne? Uždibování těsta, ujídání slepenýck kytiček lineckého cukroví po upečení... Na to se těší každý, ne? Je ale fakt, že někteří lidé nepečou a že si místo toho cukroví kupují, není to ale důvodem toho, že by byli líní, ale třeba nestíhají v práci. Nemůžeme hned všechny strkat do jednoho pytle, no ne?

Další věcí, která je na Vánocích krásná, je teplo krbu, které sálá do všech stran (musím podotknout, že všichni lidé krb nemají, neumlaťte mne proto negativními komentáři :-) Večery strávené u krbu s rodinou a povídat si historky, co se stalo vašim rodičům přes den v práci, nebo vám ve škole, nebo třeba jenom s knihou (časopisem) v ruce a číst si. Pojídat třeba křížaly nebo zbytky sladkostí od Mikuláše. Zkuste si takhle někdy zpříjemnit večer s celou rodinou u krbu (televize, rádia, v ložnici rodičů, nebo s videokazetou z předešlých ročníků Vánoc a zavzpomínat). Uvidíte, že vás to pěkně nabudí!

 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.Každý snad ví, že předvánočnímu období čtyř neděl se říká advent. Zapalují se svíčky týden po týdnu, v televizi na nejmenované televizi dávají adventní koncert z kostela. Dnešní doba je už na tak vysoké úrovni, že si mohou dovolit voňavé svíčky i lidé, kteří nevydělávají moc peněz (tím chci říct, že v minulých letech, ba i století tomu tak nebylo, nechci proto tímto nikoho urazit). Vůně vanilky, skořice a sušených jablíček. Tak může vonět jakákoli svíčka. V dnešní době už seženete svíčky které svítí, takže druhů je opravdu hodně a ničemu se meze nekladou.

Zimní sporty! Další tip, pro hezké prožití Vánoc. Lyžování! Skoro v každé vesnici jsou dnes sjezdovky, ať už luxusně, nebo neluxusně vybaveny, což by ale nikomu vadit nemělo. Když už ten sníh je, tak si ho pořádně uľít. Pro méně zdatné přece jen existují lyžařské školy, a když umí lyžovat někdo z rodiny tak tě to třeba naučí. Nebo můžeš poprosit i kamarádku. A nemusí to být zrovna již zmíněné lyžování, ale i snowboarding.

Nebo brusle. Vím, že se chodí hodně bruslit ze škol, takže to nemůže být problém. Jediným zádrhelem je cena, protože ledová plocha je hodně drahá, takže ze zkušenosti vím, že plochu nám platí škola a my žáci si platíme jízdné autobusem. Samozřejmě, že těch zimních sportů je ještě mnohem víc. Nebo vyzkoušej obyčejné koulování s kamarády před školou. Pak budeš mít sníh za krkem a doma se budeš léčit s kašlem :-)

Ale nezapomeň, proč se Vánoce slaví. Zrození Ježíše Krista. Je docela ostuda, když někdo neví, o čem vlastně Vánoce jsou a proč se slaví. Mladší ročníky dětí slaví Vánoce jenom kvůli rozdávání dárků a pohled na ně je docela smutný, když ani neznají některé vánoční zvyky - pouštění lodiček, krájení jablíčka, lití olova, zdobení stromečku, házení střevícem... A ty nezapomeň utrhnout barborky, dej je do vázy a čekej jestli vykvetou, nebo ne.4 hlasů
Vaše hodnocení