Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Zná to úplně každá dívka na světě - po něčem hrozně toužíš, ale k tomu, abys to dostala, potřebuješ peníze. Jak si rychle našetřit peníze, ti poradím v následujích bodech.

Jak si co nejrychleji našetřit peníze

aktualizováno 02.06.2012, 00:00 | 02.06.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Zná to úplně každá dívka na světě - po něčem hrozně toužíš, ale k tomu, abys to dostala, potřebuješ peníze. Jak si rychle našetřit peníze, ti poradím v následujích bodech.

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Barbara Brunette

www.barbara-brunette.blog.cz


Ujasni si svůj cíl
Pokud si potřebuješ co nejrychleji našetřit peníze na věc, kterou chceš, musíš mít přesně vybrané, co si chceš koupit. Když na to budeš neustále myslet, nebude se ti chtít utrácet své peníze za něco jiného a budeš se v nakupování, alespoň částečně, držet na uzdě.

Neutrácej za nepotřebné věci
Nejdůležitějším krokem v šetření peněz je neutrácet za věci, bez kterých bys ses klidně obešla. Takže pokud máš nutkání koupit si nějaký ten kousek vždy, když jsi v obchodě s oblečením, šperky, kabelkami nebo botami, vzpoměň si, že si šetříš na věc, která je pro tebe mnohem důležitější. Jestli potřebuješ nové hygienické potřeby a obyčejně si je kupuješ sama, popros teď třeba rodiče, jestli by ti neudělali laskavost a tentokrát ti hygienické potřeby nekoupili oni.

Požádej o peníze někoho z rodiny

Pokud je pro tebe přímo nemožné našetřit si úplně sama peníze na věc, kterou chceš, zkus požádat někoho z blízkých, například tvé prarodiče. Zeptej se, jestli by nebyli tak hodní a nedali ti předem peníze za narozeniny, svátek, Vánoce... Na to samé se můžeš zeptat i rodičů.

Zkus prodat staré věci
Válí se ti po pokoji spousta nepotřebných nebo zbytečných věcí, kterých by ses ráda zbavila ? Teď je na to ten správný čas. Staré oblečení, které je ti malé, můžeš dát do bazaru, nebo prodat na internetu, stejně jako plyšáky a hračky, se kterými sis hrála jako malé dítě.
 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.


Nekupuj příliš drahé dárky

Někdo z tvých blízkých má narozeniny a ty ho chceš potěšit skvělým dárkem. Pamatuj však, že kouzlo dárků nespočívá v jejich ceně, ale v tom, jestli je dáváš od srdce. Klidně za dárek pro mamku neutrácej moc peněz, zkus jí vyrobit třeba hezké přání, uvidíš, že jí tím uděláš velkou radost!

Najdi si brigádu

Peníze si můžeš v klidu vydělat i sama! Zkus si na internetu vyhledat nějaké inzeráty na brigády, třeba v blízkosti tvého domova. Brigád je spoustu, můžeš například roznášet noviny, sekat trávník... Za sekání trávníku můžeš dostat zhruba 200 korun za hodinu.
 19 hlasů
Vaše hodnocení