Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Chceš mít lepší a útulnější pokoj, kde se budeš cítit ty i tví přátelí skvěle?

Jak si vylepšit pokoj?

Zmodernizuj si svůj pokoj
zdroj: Thinkstockphotos Zmodernizuj si svůj pokoj
aktualizováno 31.10.2012, 02:23 | 31.10.2012, 02:01 | Krásná.cz / čtenářka

Chceš mít lepší a útulnější pokoj, kde se budeš cítit ty i tví přátelí skvěle?

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Eliška Valášková

www.lol-blog-for-girls.blog.cz


Máš v pokoji nudné, bílé zdi, které ničím nevynikají? To se může změnit! Máš hned několik možností, jak si vylepšit pokoj:
- můžeš si ho vymalovat, na jakou barvu budeš chtít (a na jakou ti dovolí rodiče)
- můžeš stěny polepit barevnými plakáty hvězd, krajin nebo zvířat.
- nebo zkus na holé bílé zdi vystavit nějaké obrazy. Nemusí to být hned Picassovo dílo, stačí vlastnoručně namalovaný obraz, fotka nafocená tvým miláčkem nebo super koláž je taky bezva!

Také je důležitý pořádek, a to hned v první řadě. Věř mi, že se v uklizeném pokoji budeš cítit opravdu dobře - a nejen ty. Abys spravila celkový dojem, zkus si pořídit nějaké zajímavé závěsy, klidně to může být i vlastnoručně nabatikované a sešité prostěradlo, proč ne?

Dekorace a doplňky
Kde vzít dekorace? Zkus se mrknou do vietnamského obchodu nebo do výprodeje! Kromě oblečení mají v některých obchodech i plno levných užitkových věcí. Mezi ně patří třeba levné dřevěné rámečky nebo třeba hezké stojánky na svíčky, vázy a umělé květiny. I když si možná myslíš, že tyto výrobky kvalitou zrovna nevynikají... No a proč by měly? Vždyť tyto věcičky budou ozdobou pokoje, a jestli s nimi nebudeš nějak závažně manipulovat, určitě ti poslouží stejně dobře jako vzácné doplňky světových značek.
 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma, a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.


Příjemné i užitečné

Nemáš zrovna peníze na korkové nástěnky, které v pokoji skvěle vyniknou, zvlášť když si na ně připneš třeba fotky, rozvrh hodin, důležité upomínky nebo věci, které jsou ti vzácné. Tuto nástěnku si můžeš vytvořit i pomocí většího kusu polystyrenu - stačí ji vyřezat do požadovaného tvaru, klidně i do srdíčka, jestli budeš chtít, a připevnit na stěnu (pomocí hřebíku a provázku). Nemusíš se obávat toho, že polystyren nebude ve tvém pokoji dělat dobrotu, můžeš ho třeba polepit nějakým veselým balícím papírem. A stejně - když bude nástěnka od vrchu až dolů polepená tvými zážitky, bude po ní pokukovat víc než jeden pohled!

Květiny
Květiny tvůj pokoj skvěle oživí. Některé si můžeš i vypěstovat sama - popros známé o nějaká semínka nebo lístky květiny a podle péče, kterou rostlina potřebuje, pak zkus vypěstovat vlastní rostlinku.

Skvělé jsou i sušené květiny. Jestli dostaneš na narozeniny kytici růží, nemusíš je vyhazovat. Stačí, když je zavěsíš na provázek květy dolů a počkáš až uschnou. Poté je můžeš vystavit do vázy a umístit libovolně do pokoje.

Vůně

Nezapomeň ve svém pokoji pravidelně větrat, aby nebyl cítit zatuchlinou či jinými pachy, které nejsou dvakrát příjemné.

Příjemnou vůni ve svém pokoji získáš pomocí aromatických svíček nebo vonných tyčinek. Vyzkoušet můžeš i aromatickou lampu.5 hlasů
Vaše hodnocení