Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Mám tu článek především pro ty dívky, které by chtěly docílit intenzivní červené barvy na svých vlasech, která je aktuálně hodně v módě.

Když chceš být redhead aneb jak dosáhnout ohnivé červené

červené vlasy - 1
zdroj: Krásná.cz / čtenářka červené vlasy - 1
aktualizováno 15.10.2013, 01:29 | 15.10.2013, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Mám tu článek především pro ty dívky, které by chtěly docílit intenzivní červené barvy na svých vlasech, která je aktuálně hodně v módě.

 
Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Nariko

www.narikodarkness.blog.cz



Poslední dobou už přestávají být in přírodní barvy vlasů a je zde stále více slečen, které se chtějí pomocí své barvy vlasů od ostatních odlišit, být výjimečné a přitáhnout pozornost okolí. Ale i když se zdá, že dosáhnutí vytouženého cíle, rudé hřívy, je cesta snadná, skutečnost je úplně jiná a o hodně složitější. Je totiž třeba dopředu počítat s tím, že červeným vlasům budeš muset věnovat denně až třikrát více času než normálně a částka měsíčně za ně utracená také nebude zrovna nejmenší.

Moje vlasy si červenou prošly dohromady něco kolem pěti let a za tu dobu vytrpěly snad všechny druhy barvení. Byla tu příjemná překvapení v podobě krásné červené, ale také nehody, po kterých jsem byla ráda, že mi nějaké vlasy zbyly. A s těmito zkušenostmi bych se zde chtěla podělit.

Přitahování pozornosti – to je přeci účel!
Nejdříve bych ráda začala s troškou psychologie. Červená je velice živá a energická barva, rocková barva, a proto mít ji na vlasech je, i když malý, přesto nepřehlédnutelný náznak rebelství. Pokud do této barvy jdete poprvé, je dobré si nejdříve zjistit stupeň tolerance této změny v rodině, ve škole či práci a rozhodně se zeptat přátel.

Čím menší to ale bude změna, tím větší je tu pravděpodobnost, že tolerance bude vysoká, a to můžeme ovlivnit výběrem odstínu červené.

Tmavší odstíny
Ráda bych tedy začala těmi jednoduššími – tmavými odstíny. Jelikož tento odstín je pro vlasy o hodně méně náročný než světlé, jsou vhodné hlavně pro dívky, které si vlasy barví poprvé a které mají tmavou pleť. Je zde také výhoda, že pokud se vám červená přestane líbit, budete si mýt vlasy, dokud se vám zpátky nevrátí vaše původní hnědá.

Tmavší barvu vlasů volte i v případě, že máte vlasy světlé. Může se totiž stát, že barva chytne o něco světleji a intenzivněji, než bylo původně v plánu, a z vás místo rubínové krásky může být klaun. Je potřeba si na to dávat dobrý pozor. Doporučuji světlé vlasy nejdříve ztmavit, nanést na ně hnědou a nemusí to být nutně barva, stačí například jenom polopermanentní šampon nějaké středně až světlejší hnědé, párkrát si poté vlasy umýt a pak nenést vytouženou červenou.

Světlejší odstíny
A nyní tu máme naši vysněnou, světlou červenou. Tento světlý odstín se tedy naopak zase hodí k dívkám se světlou pletí. Výhodou pro tebe je, když máš vlasy trochu vysušené, protože už sis je párkrát barvila nebo zesvětlovala. Na suchých vlasech totiž drží barva lépe. Pokud máš ale vlasy barvené vícekrát, rozhodně tuto barvu nedoporučuji. Ze začátku se totiž musí obnovovat nejméně jednou za měsíc a ty by sis mohla své vlasy totálně zničit.

 

červené vlasy - 2
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)

 

Jestli chceš tuto barvu, je potřeba, aby tvé vlasy byly co nejsvětlejší. Intenzivní červená totiž chytne jenom na světlé vlasy. Výjimečně může chytnout a na tmavší, což se ale většinou děje, pokud jsou vlasy barvené úplně poprvé. Ale taková červená nevydrží déle než pár umytí. Základem tedy je – vlasy odbarvit. NE blond barvou, ale přímo zesvětlovačem na blond. Na trhu jich je několik, všech možných značek, a jelikož jsem vlasy zesvětlovala již několikrát, mám zkušenosti snad se všemi. U většiny jsem měla ale docela problémy, buď velice zapáchaly při přípravě a štípaly do očí a následně hodně poničily vlasy – v takovém případě jsem po několika špatných zkušenostech, vždy, když jsem si během přípravy všimla štípavého zápachu, vyhodila zesvětlovač do koše.

Velice příjemně mě proto překvapila série zesvětlovačů od SYOSS. V této sérii jsou od toho nejšetrnějšího a nejslabšího, až po ten nejsilnější. Při výběru je krom momentálního odstínu vlasů nutné přihlédnout k historii vlasů, a pokud byly barvené více jak čtyřikrát, i kdyby byl aktuální odstín nějaká světle hnědá, určitě bych se přiklonila k tomu nejsilnějšímu zesvětlovači.

 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma, a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.



Tak a teď, když máme vlasy již připravené, odbarvené, můžeme se vhrnout na způsoby dosáhnutí červené barvy!

Permanentní/stála barva
Nejdoporučovanější a mnou také nejosvědčenější způsob obarvení je jít do drogerie a koupit si tam jednu z nabízených červených barev. Pokud je na vlasech dodržena všechna příprava popsána výše, ať koupíte jakoukoliv světlou červenou barvu, vždycky jí dosáhnete. Teď je ale možné, že vydrží buď pouze jedno umytí, nebo taky deset či patnáct.

Každou dražší červenou od známějších značek jsem měla zhruba po deseti umytí skoro pryč a měla jsem z ní spíše zrzavou. Barva většinou vydržela opravdu krásná dvě až tři umytí a poté začala rychle slábnout.

Nejdéle mi vydržely červené pěnové barvy od Palette a jako obvykle jsem byla velice spokojená s červenou barvou od Syoss, která mi vydržela něco kolem deseti umytí a dalších deset umytí jsem s vlasy nemusela také nic dělat, protože se vymývala do krásné růžové barvy, která pouze světlala až po delší době se začala mísit s oranžovou.

Další způsoby barvení/oživování barvy
Dále bych zde chtěla uvést způsoby, které bych ale místo jako "další způsoby obarvení“ spíš uvedla jako "oživování barvy“, protože bych je doporučila praktikovat každých 9 až 14 dní po nanesení permanentní barvy.

 

červené vlasy - 3
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)

 

Prvním z nich je polopermanentní barva, na trhu je nejznámější a nejrozšířenější od značky Palette. Smíchává se úplně stejně jako normální barva, rozdíl je ale v tom, že ustalující látka je v ní o polovinu menší než v normální permanentní barvě, a tak vlasy také o hodně méně ničí. Tato vymývací barva tu permanentní hodně ustaluje. Když si červenou obarvíte vlasy poprvé, po chvíli vám budou hodně blednout, a tak na ně můžete nanést tuto Palettku. Interval vymývání barvy se vám prodlouží, a když budete tento proces s polopermanentní barvou opakovat, červená se vám bude ve vlasech ustalovat více a více a proces dobarvování se může natáhnout až na tři měsíce bez ztráty krásné intenzivní barvy.
Nicméně, tento způsob barvení je vhodný pouze pro hodně silné nebo husté vlasy, kterým nebude příliš vadit, když dostanou takto zabrat a pár jich vypadá.

Jako další způsob bych uvedla moje velice oblíbené barevné tužidlo. Jedná se o pěnu v lahvičce, kterou si jednoduše vetřete do vlasů a poté spláchnete vodou. Toto tužidlo bylo mým zachráncem hlavně v době, kdy jsem měla vlasy opravdu hodně poničené a nemohla si dovolit dát na ně cokoliv s peroxidem. Minus je tady ale takový, že barva z tužidla vám vydrží tři nebo čtyři umytí a pak začíná hodně rychle blednout a vymývat se. Tužidlo je od značky Elysée, dnes už se u nás v kamenných obchodech prodává jenom velice výjimečně, ale na internetu je dostupné stále.

Další způsoby
Po uvedení třech asi nejobvyklejších způsobů barvení a oživování červené barvy tu je samozřejmě ještě pár dalších, například henna – s kterou ale nemám osobní zkušenosti, ale podle výsledků barev na vlasech mých kamarádek bych usoudila, že na vlasech vytvoří pouze velice slabý nádech červené barvy.

Pak tu jsou také velice oblíbené gelové barvy, které se ale vymývají snad nejrychleji ze všech a nejsou proto určitě vhodné na celé vlasy, ale třeba jenom na ofinu, konečky...

Za zmínku podle mě ještě určitě stojí barevné křídy – jsou vhodné ale pouze pro jeden, či více pramínku na vlasech, které ale takto nabarvené a následně nakulmované, vypadají velice efektivně, zvláště na dlouhých vlasech.

Údržba a péče o červené vlasy
Ke konci bych ráda napsala ještě něco, co se týká údržby vašich červených vlasů. Je zde opravdu veliká nevýhoda, pokud se vám vlasy rychle mastí a jste nuceni si je mýt každý den, či ob den, protože barevné vlasy se doporučuje mýt pouze třikrát až čtyřikrát za týden. V případě mastných vlasů se vyplatí investovat do suchých šamponů a šamponů na tyto vlasy určené. Také se ti vyplatí používat péči speciálně pro barvené vlasy, které jsou mastnější a vlasy pokrývají filtrem, barva se pak o hodně méně smývá a při dlouhodobém používání vám prodlouží intervaly dobarvování vlasů.

Ode mě je to, co se týče červených vlasů, vše, doufám, že vám můj článek pomohl a přeji vám hodně štěstí s barvením vlasů na červeno!



13 hlasů
Vaše hodnocení