Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Bereme prášky, používáme kondomy a dáváme si pozor. A přesto je v dnešní době takové množství mladých maminek či dívek, co musí na potrat.

Když maličká čeká maličkaté

aktualizováno 25.12.2011, 00:00 | 25.12.2011, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Bereme prášky, používáme kondomy a dáváme si pozor. A přesto je v dnešní době takové množství mladých maminek či dívek, co musí na potrat.

Máš přítele a vše je ideální. Jednou si zapomeneš vzít prášek, neřešíš to a najednou to nedostaneš. Ptáš se sama sebe: "Mám načít další platíčko prášků, nebo jít na gyndu? Počkáš ještě pár dní a uděláš si těhotenský test. Budou to tvoje tři nejdelší minuty čekání. Objeví se dvě čárky... A co teď? Zajdi na gynekologii.

I kdyby test vyšel negativně a tys to stále nedostala, zajdi tam. Pokud test vyšel pozitivní, určitě svou gynekoložku co nejdříve navštiv. Pokud těhotenství potvrdí, tak se asi naplnily tvé nejhorší obavy.

Promluv si s přítelem, pokud ho, v tom lepším případě, máš. Pokud nechodíš s vyloženě nějakým hajzlem, určitě spolu vymyslíte řešení. Pochybuju, že si dítě budete chtít nechat, zvlášť jestli jsi patnáctiletá holka, co se ráda baví, pije a chce mít ze života maximum. Nejspíš se shodnete na interrupci, pokud ještě bude možná. Její cena se pohybuje kolem čtyř tisíc. Kdyby však bylo pozdě na miniinterrupci, ještě můžeš jít na chirurgický zákrok, ten se už pohybuje kolem 10 tisíc.

O těhotenství každopádně řekni rodičům, čím dříve, tím lépe. Čekáním akorát vše zhoršíš. "Mami, tati, jsem těhotná," noční můra pro všechny - děvčata i rodiče. Asi bych se bála, že se ve mně rodiče zklamou. Na to však teď ohledy brát nemůžeš, musíš jednat, a to hned. Zavařila sis to sama a za své činy musíš být zodpovědná. S rodiči si v klidu promluv a navrhni jim, že jim peníze za interrupci splatíš.

Pokud jsi už všechno z toho udělala, asi už máš domluvený termín zákroku. To je prý ten nejtěží krok. Zvládneš to.

Je tu však také riziko, že pokud půjdeš na potrat, v budoucnu nebudeš moci mít děti. To při svém rozhodování také nezapomeň zvážit. Existují i dívky, co dítě donosí, a poté ho dají k adopci (klobouk dolů).

Vše je jen v tvých rukách, takže přemýšlej a jednej.24 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •