Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Nejednu dívku nebo ženu trápí problém s lámavými a třepícími se nehty. Pokud i ty patříš do této skupiny, nezoufej, každý problém má své řešení, stačí jen dodržovat pár jednoduchých pravidel a tvoje nehty budou zářit zdravím.

Konec lámavým a třepícím se nehtům

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 16.11.2015, 00:00 | 16.11.2015, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Nejednu dívku nebo ženu trápí problém s lámavými a třepícími se nehty. Pokud i ty patříš do této skupiny, nezoufej, každý problém má své řešení, stačí jen dodržovat pár jednoduchých pravidel a tvoje nehty budou zářit zdravím.

PŘÍČINY

Lámavost nehtů je způsobena nedostatkem zinku a železa. Třepící se nehty jsou důkazem dehydratace organismu. Nehtům dále nesvědčí diety a stres, takže pokud usiluješ o krásné dlouhé nehty, měla by ses těmto faktorům vyvarovat.

ŘEŠENÍ

Krém na ruce

Některé dívky považují krém na ruce za banalitu a zbytečnost, avšak opak je pravdou. Krém je vynikajícím způsobem jak posílit slabé nehty. Důležitým pravidlem je dopřávat pokožce a nehtům hydrataci po každém umytí rukou, ideálně krém s obsahem glycerinu. Zejména v tomto období – podzim, zima – je krém doslova nutností, nejen nehty, ale i ruce potřebují dostatečnou výživu.

TIP: Neutrogena Hand & Nail Cream

Pokud některé z vás nepoužívají krém na ruce z důvodu mastnoty na rukou, tady máte řešení, jelikož i já do této slupiny žen patřím. Neutrogena Hand & Nail Cream je skvělým řešením – nezanechává mastný film a navíc je obohacen komplexy, které posilují nehty.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Přestaň už konečně s kousáním nehtů!

Triky pro krásné nehty

Pár rad pro dokonale nalakované nehty

Regenerační a posilující oleje

Abys nehtům dodala potřebné vitamíny, měla bys je minimálně dvakrát denně promazávat různými olejíčky, nejlépe určenými přímo na nehty nebo použít ,,zázračný,, kokosový olej, které je všestranným pomocníkem.

Tip: Serum na nehty Alverde, Kokosový olej Purity Vision

Správná manikůra

Nejdůležitější je používat kvalitní náčiní, zejména papírový nebo pěnový – ne kovový!! A pilovat nehty VŽDY jedním směrem.

Odlakovač

Ideální by bylo se odlakovači vyhýbat obloukem. Avšak v dnešní době jsou odlakovače, které nehty až tak nepoškozují. Pokud se rozhodneš odlakovač používat, tak pouze ten bez acetonu!

Článek pro tebe napsala čtenářka Anežka Stonová.16 hlasů
Vaše hodnocení