Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Jak s nimi zacházet? Jak se je naučit nasazovat? Jak si je vyndat z oka? Jak často je v prvních dnech nosit?

Kontaktní čočky - první schůzka

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 12.09.2016, 00:00 | 12.09.2016, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Jak s nimi zacházet? Jak se je naučit nasazovat? Jak si je vyndat z oka? Jak často je v prvních dnech nosit?

Na toto všechno jsem dostala na první schůzce ohledně kontaktních čoček odpověď.

Já osobně jsem žádné zkušenosti s kontaktními čočkami neměla a docela jsem se obávala toho, jestli mi čočky půjdou nasazovat a vyndávat. Na tuto první schůzku jsem byla domluvená týden předem, ale málem jsem na to zapomněla :)

Moje optička ohledně čoček je mi moc sympatická a milá. Toho jsem se také obávala, jelikož zkoušet si dávat čočky před někým, kdo vám není moc příjemný, asi není to pravé.

Nejprve jsem vyplnila papíry, a pak si změřila moje oči a jejich reakce (asi).

PŘEČTI SI TAKÉ:

Štvou tě brýle? Od kolika let můžeš nosit kontaktní čočky

Nosíš kontaktní čočky? Zásady pro bezchybné líčení

Miluješ barevné kontaktní čočky? Bacha, mohou zkreslit vidění i trvale poškodit zrak

Optička mi řekla pár informací o čočkách, roztoku a podobně, a pak došlo k samotnému nasazování čoček. Samozřejmě tomu předcházela část - Jak poznat správnou stranu čočky? Jak si jí dát na prst? Jak si rozevřít oko? Rozevření oka pomocí prstů nebyl, až takový problém, ale jakmile jsem přibližovala čočku, čím dál blíž k oku, měla jsem čím dál větší nutkání mrkat a to byla ta část, čím se všechno zkazilo. Po nějaké té chvíli jsem měla pravé oko (tím jsem začínala) celé rudé a uslzené, a tak jsem zkusila nandat si levou čočku. Pak jsem to ještě jednou vyměnila (optička mezitím přepisovala údaje o mně do počítače a já si to zkoušela v klidu, aniž by se na mě někdo díval). Nakonec jsem si zkoušela dát čočku už potřetí na pravé oko a tu se to podařilo, skoro jsem tomu nevěřila. Levé oko mi teda šlo hůř, ale po dalších cca 10 minutách se to také u něj konečně podařilo. Čočky jsem na sobě měla asi dalších 10 minut, kdy mi mezitím optička říkala další informace o čočkách - povím vám, je to nezvyk, když asi 4 roky nosíte brýle, ale je to úžasný pocit, moc jsem na oku tu čočku necítila, ale tak uvidím, jak to bude, až ji budu mít na oku dýl. Vyndávání čoček - prý je lehčí, je pravda, že mi zabralo méně času, ale bylo to.. divné si něco vyndávat z oka.

Postupně mám každý den zvyšovat počet hodin, kdy budu mít čočku na oku. Těším se, až si je vezmu do školy - to bude hodně velký nezvyk :) Jo, těším.. Tyhle čočky mám hlavně kvůli horám, které bych si bez nich moc neužila, jelikož estetický zážitek, ani ten vjemnový by nebyl žádný.

Jinak u optičky jsem celkově strávila hodinu a půl, takže mi to dalo opravdu zabrat :) No, na další nasazování čoček (už doma) se moc netěším a doufám, že mi to zabere mnohem méně času.

Článek pro tebe napsala blogerka Julie K. z blogu
fashion-nienna.blog.cz.0 hlasů
Vaše hodnocení