Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Meditace pro nás občas bývá něco exotického a až příliš duchovního. Kdo jí okusil, ví, že její plody jsou svěží, lehké a uvolňující. I já jsem zkoušela meditovat. Mé začátky byly krušné.

Meditace a její dary

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 12.10.2015, 00:00 | 12.10.2015, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Meditace pro nás občas bývá něco exotického a až příliš duchovního. Kdo jí okusil, ví, že její plody jsou svěží, lehké a uvolňující. I já jsem zkoušela meditovat. Mé začátky byly krušné.

Nedovedla jsem se soustředit a moje myšlenky běhaly všude, už jsem propadala zoufalství, ale jeden známý mi řekl, ať vydržím, že jsem na nejlepší cestě. Své myšlenky nemáte kočírovat a půl hodiny jim nakázat, aby zmlkly a zastavily se, protože vy právě meditujete. Jde to to, je nechat proplout myslí a nezabývat se jimi. Přijmout fakt, že přišli, poděkovat a pokud je nechcete, tak je nechat dál plynout.

Meditace nám pomůže dát do harmonie vnitřní svět i ten vnější. Není to náboženství ale světlejší druh cesty, po které je nádherné kráčet.

A nyní výhody:

1. Meditace a trend

Pokud chcete meditovat jen proto, že je to moderní, trendy a in, tak Vám doporučuji si to řádně rozmyslet. Meditace se životní cesta. Ano, mluví se i o ní čím dál více. Lidé jsou dnešním světem vyčerpaní a občas zklamaní. Potřebují se dostat do rovnováhy a najít se. Někomu už to může znít jako kýč, ale kdo skutečně nemeditoval, tak nepochopí.

2. Daruje nám zdraví a lepší náladu

Je doporučována pacientům s těžkými depresivními stavy. Povzbuzuje imunitu a urychluje uzdravovaní. I já jsem po operaci začala meditovat. Potřebovala jsem se smířit s tím, že v mém těle je něco nového a přijmout to. Myslím, že by lékaři měli už v nemocnicích učit pacienty meditacím. Určitě by to urychlilo rekonvalescenci a snížilo špatnou psychiku po těžkých zákrocích.


3. Zmizí pocit samoty a ztracenosti

Zlepší se navazování vztahů, zmizí pocit izolovanosti ve velkém světě. To je výborné pro osoby trpícímu strachem vyjít ven. Při meditaci poznáváte sami sebe a zjišťujete, že jste sami sobě nejlepším přítelem a společníkem.

4. Dar soustředění

Meditace zkvalitní naší paměť a pozornost. Je tedy výborná pro práci a studium. Dokonce i ve vztazích – pamatování jmen. Kontroluje i poznávací procesy.

5. Pozitivně ovlivňuje mozek

Zvýší intelekt a aktivitu mozku, zlepší spolupráci obou hemisfér.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nauč se meditovat

DEJ SI PAUZU: 10 nejlepších věcí pro tvou relaxaci

Nauč se správně dýchat

6. Rozvíjí lidské vztahy

Prohloubí se schopnost soucitu, tolerance, empatie, odpovědnosti, emocionální stability a vyváženosti. Budeme lépe naslouchat a chápat druhé. Což naši blízcí skutečně ocení.

7. Dar víry v budoucnost

Meditací se vytratí fóbie a úzkosti, budete mít prosvětlený a čistý náhled sami na sebe a na život. Své slabé stránky dokážete posílit a svůj život nasměrovat na cestu, kterou chcete jít.


8. Dar intuice

Díky ní se naučíte slyšet svůj vnitřní hlas v jakékoli životní situaci.

9. Dar tvůrčí schopnosti

Jste-li tvůrci čehokoli, tak meditace je pro vás naprosto dokonalým společníkem. Ukáže cestu, kam jít a co dělat, když si myslíte, že jste s fantazií a nápady v koncích. Dodá vám inspiraci, kreativitu, klid a odhodlání pustit se do něčeho lépe, klidněji a pečlivěji.

10. Dar štěstí

Lidé, kteří meditují, jsou šťastní. Vědí, co je životní prioritou a jsou vděční za vše, co mají.

Nejsem v meditaci profík, ale každý den se učím být lepší. Je to pohlazené po duši, klidný balzám. Je to nové světlo v životě, které dodá naději.

Článek pro tebe napsala blogerka Lenička P. z blogu
zdrafit.blog.cz.20 hlasů
Vaše hodnocení