Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Nedávno jsem koukala na takový dokument. Jmenuje se Tajemství (The Secret) a najdete ho i normálně na YT.

Může pozitivní myšlení zlepšit život?

Pozitivní
zdroj: Thinkstockphotos Pozitivní
aktualizováno 22.06.2015, 00:00 | 22.06.2015, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Nedávno jsem koukala na takový dokument. Jmenuje se Tajemství (The Secret) a najdete ho i normálně na YT.

Trvá asi hodinu a půl, ale já koukala na nějakých pětadvacet minut a myslím, že podstatu jsem pochopila a dál už podle mě bylo jen řešení toho, co už jsem pochytila a omílání stále toho samého dokola. Tím nechc říct, že by ten snímek byl nějaký špatný, to určitě ne, něco do sebe měl, to bych vám tu o něm přeci nepsala.

Celkově to pojednává o takzvaném 'Zákonu přitažlivost', který nás každodenně, vlastně každou sekundu, doprovází a ovlivňuje náš život díky našim myšlenkám. Ovlivňuje nadcházející věci, okamžiky, díky věcem, na které myslíme, po kterých toužíme, aby se staly, ale také ovlivňuje děje, které nechceme, aby se nám přihodili.

Příkladem může být:

Jdete kolem výlohy, kde se vám zalíbí krásný řetízek. Na první pohled jste se do něj zamilovala a prostě a jednoduše ho musíte mít. Díky vašim myšlenkám, kolem sebe vysíláte určité signály, které jakoby zachycuje už zmíněný zákon přitažlivosti a měl by vám vaši tužbu splnit.

Třeba, večer máte výroční večeři s vašim přítelem a jakoby ho trklo a on vám právě ten řetízek, po kterém jste toužila, nadělí.

Spěcháte do práce, ale najednou jde sto malých dětiček přes přechod, jedno spadne a všichni se kolem něj seběhnou, zdržují a vy jste celí napjatí, že přijedete do školy/práce pozdě. Stále si říkáte, že nesmíte dojet pozdě, že tam prostě musíte přijet včas. Nevýhodou pulzujících myšlenek, které vytvářejí oné signály je, že nerozeznávají určitou věc, jestli ji chcete, nebo naopak. Tím pádem máte vlastně úplně jasné, že pozdě přijedete.

Tudíž není nic jednoduššího, než začít myslet pozitivně a říká si "Zvládnu to, přijedu včas!". Jako zázrakem se to podaří.

Řekněte, kolikrát se vám, školou povinní i už nepovinní, stalo, že přišla učitelka se skvělým nápadem, že by bylo dobré si někoho vyzkoušet. Vy to neumíte, nepodívali jste se na to a neodpověděli byste ani na jednu otázku.

- Jak budete myslet?
"Ne, nesmí mě vyzkoušet, prosím, nesmím tam jít, ať si mě nevšimne!" - Ha, kdo půjde k tabuli? No samozřejmě že vy.
"Určitě mě nevyzkouší, já se na příště už připravím, budu to umět. Dnes mě nevytasí." - Takový malý krok k vítězství, protože si vás opravdu nevezme k tabuli.

Tady je důvod, proč nikdy nebrečím, že jsem byla vyzkoušená, když jsem to neuměla. Něco na tom prostě je.

Nezáleží, jestli tomu rozumíte, chápete, nebo ho neznáte. On prostě funguje. Tím, jak myslíte, on pracuje.

Chci říct, pozitivní myšlení nám dokáže opravdu pomoci a zlepšit nám celkové bytí. Upřímně, necítíte se lépe, když jdete po ulici se vztyčenou hlavou a s úsměvem na rtech?

PŘEČTI SI TAKÉ:

9 kroků k pozitivnímu myšlení

Čerpej pozitivní energii ze zdrojů, o kterých jsi nevěděla!

Získej vše, co chceš, pomocí pozitivního myšlení

Pokud myslíte negativně nebo myslíte na to špatné, dáváte takový malý impulz k tomu, že kolem vás se budou odehrávat jen špatné věci a budete potkávat stejně negativně naladěné lidi. Pozitivní myšlení vám přitahuje pozitivní věci, negativní dělá přesný opak. Hezká myšlenka je 100x silnější, než ošklivá.

Když se upneme na věci, které jsou nám nepříjemné, tím rychleji se nám stanou a budou se stávat. Měli bychom se zaměřovat na to, co chceme. Ovlivňuje nás to, posunuje dál k našemu cíli. Proto se soustředíme na věci, které chceme a nezaobíráme se těmi, které nechceme, které nás trápí a obtěžují.

Proto je podle mě největší chyba ztrácet naději, nebo si říkat, že to nezvládnu, nedokáže, nebo to neudělám. Musíte si věřit!

Naše myšlenky určují naše pocity.

Když se držíme dobrých pocitů, přitahujeme je k sobě, tudíž se nám lépe žije. Při negativních je to stejně. Když budeme přemýšlet o špatných věcech, které se nám stanou, třeba "Zítra píšu test, určitě ho zkazím. Nestihnu se to naučit, nezapamatuji si to.", jste rovnou odsouzeni k tomu, že to tak vážně bude. Když budete mít špatnou náladu, nejenže ji budete šířit kolem sebe, budete ji mít stále, nezbavíte se ji. To samé je třeba s 'depkou'. Když si budete říkat, že vám je špatně a jak moc vám je špatně a že vám určitě bude i nadále špatně, protože tohle se nedaří a tohle taky ne, soustředíte se jen na to špatné, přehlížíte věci, které vám dělají radost a je jasné, že z té náladě se budete dostávat hůř.

A závěr?

To je to, co vám opakuji pořád dokola a co vám píšu vždy na konci článků (většinou).

Myslete pozitivně, usmívejte se, všímejte si a radujte se z maličkostí, i třeba z toho, že dnes jste se hezky vyspali, protože už jen tím, že vstanete s úsměvem, je jasné, že celý den bude prosvítat sluníčkem, i když bude venku škaredo a deštivo. Buďte na sebe hodní, usměvavý, mějte se rádi, respektujte se, neodsuzujte, buďte upřímní a chovejte se tak jak chcete, aby se ostatní chovali k vám.

Užívejte si každý nový den naplno! Dělejte si radosti a dělejte radost i ostatním.

Článek pro tebe napsala blogerka Veronika z blogu
fakynn.blog.cz.9 hlasů
Vaše hodnocení