Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Možná, že si to nepřipouštíš, ale zamysli se... Kdy jsi někomu naposledy řekla Ne!, a to razantně?

Nauč se říkat NE!

aktualizováno 16.04.2012, 00:00 | 16.04.2012, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Možná, že si to nepřipouštíš, ale zamysli se... Kdy jsi někomu naposledy řekla "Ne!", a to razantně?

Blog
(Foto: Krásná.cz / čtenářka)
Myself

www.magic-myself.blog.czNejde o to, že ti neustále někdo ve třídě říká o propisku, tužku, učebnici, sešit, pravítka, gumy... Ale kolik se ti toho vrátí? Možná tak učebnice, občas ti na stole přistane zpátky guma.

Důležitou roli tady hrají třeba i vztahy. Když ti nějaký pobuda neustále píše, jak se máš, co děláš, at jdeš ven... A ty buď oddaně jdeš: "Vždyť je milej," anebo používáš čím dál horší výmluvy typu: "Dneska mám aerobic. Musím se učit. Mamka mě nepustí..."

Všechno to souvisí s tvým sebevědomím. Až půjdeš doma kolem zrcadla, podívej se na sebe. Ale ne tím stylem, že si začneš říkat, jak ošklivě vytrhané máš obočí, jak nevýrazné máš oči, jak máš bledou pleť. Podívej se na sebe z druhé strany. Jakou krásnou máš barvu pleti, že k tvým šedým očím jde popravdě každá barva očních linek, že tvoje bříško je hezky kulaťoučké... Desetkrát si pak řekni nahlas: "Jsi krásná!" A věř tomu. Místo toho aby sis nadávala, jak dneska zase vypadáš, tak se zkus usmát a jít s hlavou nahoře.

 

Chceš se i ty podílet na tvorbě magazínu krásná.cz?

Napiš nám článek na jakékoliv téma a pokud bude dobrý, vydáme ho. Text dlouhý zhruba jednu normostranu zašli společně s tvým jménem, fotografií a adresou tvého blogu na email redakce@krasna.cz. Jako předmět napiš Článek.Podobně to praktikuj, když po tobě už po páté tenhle měsíc bude chtít spolužák půjčit propisku. Prostě ho odpálkuj s tím, že tvoje zásoby propisek se tenčí a bude muset s pěti za měsíc vystačit. A když udělá psí oči, jen se usměj a řekni: "Ne!" Hlavně buď neoblomná a stůj si zatím.

Stejně tak nedávej naději tomu chudákovi, co ti neustále píše a snaží se o rande. Prostě se na něho vykašli, napiš mu, že se ti líbí někdo jiný a vypadá to na vztah a v žádném případě to mezi vámi nebude pokračovat.4 hlasů
Vaše hodnocení