Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Odlíčení se možná bude zdát na první pohled jednoduché. Ale často ženy či slečny dělají chyby. Což má pak dopad na kvalitu pleti.

Jak se odličovat?

aktualizováno 22.12.2011, 00:00 | 22.12.2011, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Odlíčení se možná bude zdát na první pohled jednoduché. Ale často ženy či slečny dělají chyby. Což má pak dopad na kvalitu pleti.

Kestrin Coleridge

www.karinka28.blog.czOdlíčení je opravdu velice důležité, protože se na líčidla nachytají různé škodliviny. Nedokonalým odlíčením dostanete svoji pleť do problémů. Může začít červenat, svědit, loupat se, zvýší se náchylnost ke kožním nemocem a objeví se předčasné vrásky. Nejhorší je, když půjdete spát neodlíčená. Proto se vždy odličujte, vaše pleť se vám odvděčí v podobě krásné pleti bez jakýkoliv problémů.

Čím se odličovat?

Odličujete se mýdlem a vodou? Tak tenhle způsob odličovaní hned zrušte. Mýdlo vysušuje, vaše pleť si přece zaslouží jemnější zacházení! Rozhodně používejte přípravky k odličovaní, které by měly být bez alkoholu.

Odličovací přípravky, které máte na výběr:
- odličovací mléka obsahují výtažky z ovoce, bylin, proteiny, ceramidy a hydratační látky
- napuštěné ubrousky. Ty jsou určené pouze na cesty nebo dovolenou, časté používaní vaší pleti neprospívá
- odličovače očí jsou vhodné, pokud jsou vaše oči citlivé. Odličovací mléka vaším očím nebudou dělat dobře, proto si pořiďte odličovače očí, z kterých by vás oči neměly štípat, jsou bez vůně a mají šetrnější složení. Velmi dobře odličují vodoodělnou řasenku.

Odličovadla by měla obsahovat i bylinné výtažky, zjemňující látky a vitaminy. Složení si přečtete na každém obalu.

Jak se odličovat?

Začínejte od očí. Stíny a řasenku odličte mlékem. Vodoodělnou řasenku a tekuté linky odličovadly na oči. Řasy odličujeme pomalými tahy shora dolů. Líčidlo musíme perfektně odlíčit, především u vodoodělné řasenky. Protože ta se k naším očím chová dost agresivně. Proto používejte voodělnou řasenku jen tehdy, kdy je to potřeba.

Dále pokračujeme odlíčení pokoľky a krku. Plet navlhčete vlažnou vodou - nejlepší je odličovat se po sprše, odličovaní bude snadnější. Pak naneste mléko na vatový tampon a důkladně, ale jemně setřete všechna líčidla a nečistoty. Postupujte od čela přes nos a tváře směrem dolů na krk. Na pleť netlačte! Pokud jste použila lesk, stačí ho odlíčit kapesníkem tak, že ho na rty přistiknete. Pokud jste použila konturovací tužku a rtěnku, odličtě rty od koutku ke středu.

Jako třetí a poslední krok je čištění pleti. Čištění protáhněte až na krk. Použijte odličovací vodu, případně peeling. Nakonec své rty natřete balzámem, pleť krémem, který vyhovuje vašemu typu pleti.

Užitečné rady:
- odličte se i ráno, odstraníte tak nečistoty, které se na pleti zachytily přes noc
- odličujte se tak dlouho, dokud tamponek nebude úplně čistý
- používejte přípravky bez alkoholu, vyhnete se tak vysušení pleti11 hlasů
Vaše hodnocení