Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Už jen na téma peníze by mohl být dlouhý článek o tom, jak ovlivňují lidi a jejich chování.

Peníze mezi přáteli

Kamaradky
zdroj: Thinkstockphotos Kamaradky
aktualizováno 05.01.2015, 00:00 | 05.01.2015, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Už jen na téma "peníze" by mohl být dlouhý článek o tom, jak ovlivňují lidi a jejich chování.

Ale já se dnes chci zaměřit na to, jak peníze ovlivní váš vztah s kamarádkou, nebo dokonce i s přítelem.

Z vlastní zkušenosti vím, že když jedna kamarádka má více peněz než ta druhá, moc dobrotu to nedělá. Ta, co jich má více, se tím sice nechlubí, nechce na to nějak ukazovat a chce jen dopřát té kamarádce vše dobré.

Jenže kamarádka s menším obnosem peněz se pak může cítit špatně, že si sama nemůže nic koupit, a nechce, abyste jí to kupovala vy. I když to myslíte dobře.

Potom začne ta kamarádka být i trošku naštvaná a začne vám to chtě nechtě závidět. Ale peníze nerostou na stromě a ona je jen tak jednoduše nesežene.

Teď to nemyslím špatně, brigádu si najde a peníze mít bude, ale i tak jich třeba nemusí mít stejně jako vy, a může být naštvaná a podrážděná.

Vy potom můžete přemýšlet jak moc chcete, ale nepříjdete na to proč, protože by vás nenapadlo, že by vám vaše kamarádka něco záviděla, a že to budou zrovna peníze. Dokud vám to neřekne a neuděláte nějaký kompromis v tom, že jí nebudete vše platit a že budete chodit na místa, kde je to levnější, asi to lepší nebude.

PŘEČTI SI TAKÉ: 

MOJE POPRVÉ: Nechtěl mě, ale mou kamarádku
VAŠE PŘÍBĚHY: Rozhádala jsem se s kamarádkou, na udobření už nebyla šance
Ty, kamarádka a střední škola

Sama jsem byla tou, co měla "více peněz", a vím, že to kamarádce začínalo vadit, cítila se špatně, že jí vše platím a kupuju.

Ale teď si vemte, kdybyste měli kamarádku, která by toho přímo využívala. Nechala by si vše platit, vy jako hodná osoba byste to samozřejmě platili, koupili jí, co by potřebovala, ale najednou by toho bylo víc a víc a vám by to možná došlo, ale jak to kamarádce říct?

Musíte si to udržet, od začátku do konce stejně, vědět, kolik do ní můžete investovat, ale kolik toho CHCETE do kamarádky investovat, tak aby vám to nelezlo moc do rozpočtu, a tak aby ona se třeba necítila ukřivděná nebo smutná.

Nebo když zaplatíte společnou dovolenou, domluvte se, že ona třeba zaplatí obědy nebo výdaje bokem, které budou snesitelné, abyste to celé neplatila vy, a měly jste na tom podíl obě.

To samé platí i ve vztahu.

Už je jen na vás, jestli s tímto článkem souhlasíte, nebo ne. Jestli si to vezmete k srdci, nebo ne. Ale budu moc ráda za váš názor, takže pište pište, jestli jste to někdy zažily/zažíváte, jak jste se stím popraly nebo jestli se s tím chcete prát. :)

Článek pro tebe napsala blogerka Terr z blogu
loy-al.blog.cz.2 hlasů
Vaše hodnocení