Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Přijde mi, že se hodně blogerů do psaní nutí. Řeknou si, že budou psát obden, jenže pak nějak neví, co psát, nemají chuť, ale na druhou stranu to nechtějí vzdát.

Proč se nenutit do psaní blogu?

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 03.08.2015, 00:00 | 03.08.2015, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Přijde mi, že se hodně blogerů do psaní nutí. Řeknou si, že budou psát obden, jenže pak nějak neví, co psát, nemají chuť, ale na druhou stranu to nechtějí vzdát.

A pak píšou blbosti. Sepsala jsem tedy 5 velkých pozitiv, které přínáší nenucené blogování.

Nápady
Když je člověk nucen pořád něco psát, za chvilku mu jistě dojdou témata. Pokud by ale člověk psal tak, jak by jemu přesně vyhovovalo, určitě by si našel čas na nějakou inspiraci.

Dobře nalaďěný autor
Ani nevíte, jak jde z blogu poznat, jakou má autor náladu. Vůbec nemusí psát deník nebo úvahu, stačí obyčejná recenze. Ze začátku to asi tolik patrné není, ale když ten "špatný" článek porovnáte s jinými, bude tam jasný rozdíl. Takže je jasné, že člověk, který bloguje s nechutí, moc pozitivně vyzařovat nebude.

Výdrž blogu
Přesně tak. Bloger, který píše jen ve chvíli, kdy na to má chuť, má vysokou pravděpodobnost, že mu blog vydrží. Možná na něm nebude mít stovky článků, zato tam ale bude vidět ta píle. Za jak dlouho myslíte, že byste smazali blog, kdyby jste se do něj museli nutit?

PŘEČTI SI TAKÉ:

Co obnáší mít blog?

Jak se proslavit na blog.cz

Návod pro začínající blogerky, jak založit kvalitní blog

Více návštěv
Je sice často říkáváno, že aktivita je klíčem k návštěvnosti, což může být částečně pravda. Ale opět - nucené články nikoho nebaví. Ze začátku možná návštěvnost přibude, ale pak bude klesat i s náladou autora.

Čas
Ušetříte tím hrozně moc času. Místo dumání nad článkem, který další den nutně musíte vydat, se můžete učit (což není pozitivní, ale důležité :D) anebo lítat venku s kamarády. Většinou vás zrovna při takových aktivitách napadne téma - Jak se učit, nebo Výlet do Prahy. Nebo si vemte jen ten rozdíl, kdybyste se do psaní nutili, neměli tu psací vlnu, pak by článek zabral třeba hodinu. S chutí se to dá zvládnout za patnáct minut.

A jaká další pozitiva vidíte na nenuceném psaní? :)


Článek pro tebe napsala blogerka Nany z blogu
krasna-sluchatka.blog.cz.20 hlasů
Vaše hodnocení