Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Zaprášený klobouček z 60. let, který nosila vaše babička nebo prababička; staré šaty z minulého století ležící v secondhandu někde v zastrčené uličce. A další podobné věcičky, které dýchají historií a současně elegancí. To vše je Vintage móda. Nik...

Prolezte šatník své babičky! Možná tam najdete vintage poklad...

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 17.10.2016, 00:00 | 17.10.2016, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Zaprášený klobouček z 60. let, který nosila vaše babička nebo prababička; staré šaty z minulého století ležící v secondhandu někde v zastrčené uličce. A další podobné věcičky, které dýchají historií a současně elegancí. To vše je Vintage móda. Nikdy nevíte, jaký poklad můžete najít ve skříni své babičky, prababičky, či v secondhandu.

A co to ten Vintage je?

Dříve se slovo vintage spojovalo s vínem. Ano, čtete správně! Původně se takto označovalo víno, které bylo výběrové, tudíž měla zaručenou kvalitu. Až později se začal tento pojem užívat pro staré, kvalitní a hezké oblečení nebo doplňky. Takové oblečení poznáte na první, druhý pohled. Každý kousek má svoji historii, příběh, duši a to hlavní, je to opět v módě. Tak jako retro styl, který se taky vrací do kurzu.

Kde vintage oblečení seženeme a jak vypadá?

Vintage oblečení najdete kdekoliv. Ve skříni svojí babičky, maminky, pokud je starší, ale i v secondhandech nebo drahých značkových obchodech, jako je například Chanel a Dior. Můžete taky prolézt půdu, tam je občas tolik pokladů, až se budete divit. Dále existuje spousta internetových obchodů anebo i těch kamenných. Například v Praze v Štuparské ulici.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Retro kabelky: Nestárnoucí ozdoba tvého outfitu

Velkou výhodou vintage stylu je to, že nepotkáte na ulici ženu v tom samém. To se stává hlavně, pokud nakupujete v obchodech typu H&M, Gate, a podobně. Já osobně se přiznám, že nenakupuji jen v těchto obchodních řetězcích. U mě totiž nejde jen o značku, ale hlavně o to, aby se mi daný kousek líbil. A to je mi potom jedno, kde je koupený, hlavně když plní účel a daný outfit krásně doplní.


Jak nosit Vintage módu tak, abychom nevypadali jako strašák?


První, co vám řeknu je to, že Vintage móda není pro každého. Někomu sluší elegance, někomu sexy styl- například pin up, a někomu prostě vintage. Pokud už ho, ale chcete nosit, držte se několika zásad, aby se vám nestalo, že místo moderně budete vypadat, jako byste si spletla století.

Radou číslo jedna je všem známá věta, že méně je někdy více. Nikdy nekombinujte příliš mnoho kousků, protože by to už moc vkusně nepůsobilo. Noste jeden hlavní kousek a zbytek dejte do pozadí, tím získáte originální outfit, kterým zaujmete. Ty kombinační kousky by měly odpovídat trošku danému vintage kousku, jinak budete jednoduše za debila.

Rozhodně si neberte výstřelek dnešní módy. K tomuto stylu musíte sladit i účes a vhodné líčení.

Můj názor k tomuto stylu?

Mně osobně se tento styl opravdu líbí, i když víc mě přitahuje pin up a retro styl. I tak, ale chodím jak chameleon. Někdy tak a jindy zase tak. Moc přímo vintage kousků nemám, ale starších věcí mám hodně. Rozhodně si nějaký vintage kousek pořídím.
 


Článek pro tebe napsala blogerka Valley Ness z blogu
valley-ness.blogspot.cz.

 2 hlasů
Vaše hodnocení