Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

V minulém díle jsem se zaměřil na vliv postoje, dotyků a hlasu na svádění opačného pohlaví, nyní se zaměříme na postavu a pohled.

Psychologie svádění - 2. díl

Svádění
zdroj: Thinkstockphotos Svádění
aktualizováno 13.09.2012, 00:00 | 13.09.2012, 00:00 | Daniel Hloušek

V minulém díle jsem se zaměřil na vliv postoje, dotyků a hlasu na svádění opačného pohlaví, nyní se zaměříme na postavu a pohled.

Muslimka, jeptiška či jiná žena, od které by se to nečekalo, také mají potřebu se podívat na mužům rozkrok či ženská prsa. I když většina to nepřizná a řekne, že se prvně podívá někam jinam, než na prsa, rozkrok a zadek, tak tomu opravdu dle záběrů skrytých kamer není. Toto nutkání mají i jeptišky, akorát u žen je výhodnější jejich periferní vidění. Zatímco muži mají tunelové vidění a dokáží zaostřit jen přímým pohledem, ženy se můžou muži dívat do očí, ale zároveň se soustředí i na rozkrok protějšku.

Muž se jen na malou část rozhovoru zadívá někam jinam a je hned problém, ale je poměrně důležité sledovat i přes vědomí toho druhého části těla. Zvyšuje to pocit zájmu, ale jen ve chvíli, kdy se jedinec nedívá nevraživým pohledem, který spíše říká něco jiného a částečně vypadá v takovou chvíli deviantně.
 

Krása je znak relativní. Je v oku toho, kdo ji vnímá.
                                                                                    André Maurois


U žen můžeme často vidět rafinovanou metodu, při které se dotýkají svého těla, čímž vzbuzují u mužů touhu. Je sice pravda, že touhu u mužů vyvolá už jen samotný fakt, že se to pohybuje a má to prsa, ale tímto získávají větší odvahu k nějaké akci.

Naopak muži na sebe neradi šahají (to i některé ženy), a proto dávají k "obdivu" své genitálie. Většina mužů nepraktikuje exhibionismus, proto mírně roztáhnou nohy, čímž vynikne přirození. Nadále se rádi opírají o pevné věci, kdy v takové chvíli jdou vidět lépe svaly. Muži, kteří svaly nemají, si raději sednou a ani neukáží k obdivu další část těla, kterou ženy sledují.

Hýždě u žen jsou častým hlavním bodem pozorování. Hýždě žen jsou od primátů odlišné v tom, že jsou neustále zvětšené, zatímco u zvířat je to jen ve chvíli, kdy jsou připravené k páření. Proto muži podvědomě sledují tuto část těla. U muže je naopak dobré mít menší hýždě. Působí to dojmem obratnosti a také je to příslibem, že ženu nezalehne.

Dívej se na mne

Žena nejčastěji používá k vábení nejen své tělo, ale také gesta. Nejčastějším takovým gestem je prohrábnutí vlasů, na které muž reaguje průměrně až na počtvrté. Jelikož zvedne ruku a podpaží je volnější, tak je větší šance, že se dostanou feromony k protějšku. U mužů většinou spíše dochází k fyziologickým změnám a mají jen tendenci se chlubit svým bohatstvím, někdy vymyšleným či poukazovat na své přirození. Proto ženy udávají tempo hry a muži jsou ti, kteří jsou loveni a jen reagují na gesta žen.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak se ho dotýkat při svádění?

Deset věcí, které ho dostanou do varu

V pubertě se klukům vlivem testosteronu viditelně mění stavba obličeje, jelikož se zvýrazňují lebeční kosti, vystoupí čelo, zvětší se nos pro ochranu. U žen se taková změna nekoná, ale mají více podkožního tuku například na rtech. Při pohlavním vzrušení se rty prokrví, proto je jejich velikost a barva důležitá a nasliněním, nebo kosmetickými přípravky se snaží tento stav napodobit.

Dalším povědomým znakem je, když si žena hraje s nějakým oválným podlouhlým předmětem, jako je například cigareta, sklenička a dokazuje to, co se ženě honí hlavou. U žen jsou kvůli rození boky o něco širší a celková chůze je jiná než u mužů. Proto se i z boků stává další záležitost k pozorování a ke svádění. Více se vlnící ženy mají větší šance.

Kabelka je pro muže něco natolik osobního, že většina mužů jen z doslechu ví, co se zhruba v ní nachází a bojí se za ni chytnout, natož se do ní podívat. Proto ženy pokládají kabelku blíže k mužům, o které mají zájem. Noha ohnutá v koleni, která je zasunuta pod druhou, značí u ženy, že protějšek zapůsobil a je sympatický.

Svádění je hra, kterou hrají dva, ale jen jeden určuje tempo. Ego muže se s tím prostě musí smířit a nezáleží jen na našem vědomí, ale také na podvědomých znacích.

Jak je to u vás se sváděním?

 7 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •