Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Doktor Albert Scheflen uvádí, že jakmile člověk vkročí do společnosti, kde se nacházejí i příslušníci opačného pohlaví, nastanou tělesné změny - vypne tělo a hruď, aby tělo vypadalo mohutněji, ale také mlaději.

Psychologie svádění - 1. díl

Svádění
zdroj: Thinkstockphotos Svádění
aktualizováno 10.09.2012, 00:00 | 10.09.2012, 00:00 | Daniel Hloušek/Krásná.cz

Doktor Albert Scheflen uvádí, že jakmile člověk vkročí do společnosti, kde se nacházejí i příslušníci opačného pohlaví, nastanou tělesné změny - vypne tělo a hruď, aby tělo vypadalo mohutněji, ale také mlaději.

Nadále také zjistil, že podvědomě zkoumáme chůzi a pohyby protějšku, které dokazují vitalitu, svižnost a životaschopnost. Muž vysune čelist, aby zdůrazňoval (leč mylně) svou dominantnost, a žena v případě zájmu nakloní mírně hlavu, dotkne se vlasů a odhalí zápěstí. Jak funguje tento proces?

Raději se ani nezastavuj

Kovbojský postoj, při kterém má jedinec palce za opaskem, nebo dokonce v kapsách, naznačuje u mužů jistou dominantnost říkající si někdy o facku. Jedná se o velice staré vrozené gesto, které používají i šimpanzi pro označení svého teritoria. Muži tímto dávají najevo svá práva využívat takové území a mnohdy se můžeme setkat s muži, kteří mají rozšířené zornice, prsty za opaskem a lehce i bezděčně tím dávají najevo svůj zájem. U žen se toto gesto rozvinulo s příchodem ženské módy, která obsahovala kalhoty a víceméně je efekt stejný a přivábí kde koho.

Ženy nebo převážně homosexuální muži používají gesto položení hlavy bradou na podnos, neboli jinak, na obě dlaně, které jsou propletené v sobě. Působí to poměrně nevinně a skryté záběry poukazují na fakt, že se na to chytí mnoho mužů včetně těch, co nevinné nehledají. Přidá-li se zvednuté obočí, které signalizuje zájem a vědomí o přítomnosti toho druhého, pak dochází k prvním nutkáním nezůstat jen u sledování obočí protějšku.

Pro jeden televizní pořad byl proveden psychologický průzkum v seznamovací agentuře, při kterém bylo vybraným mužům řečeno, že setkání bude skvělé, ale že žena utrpěla již v dětství zranění, které ovlivnilo správnost pohybu oka. Většina těchto mužů pak při setkání intenzivně zkoumala oči žen, což v konečném důsledku vyvolalo veliké sympatie a pravděpodobnost dalšího setkání bylo o 200 procent vyšší.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Šikovné triky, jak konečně polapit kluka snů
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jak často chceme sex?

Směřuje-li noha protějšku na vás, je to podvědomým signálem pro to, abyste jednali. Má-li ale protějšek překřížené ruce, pohled sklopený dolů, nebo se dívá mocensky nevraživě, pak je lepší si rychle rozmyslet, zdali se zastavit, či jít raději dál.

Špatný dotek je jako facka

Prostorová vzdálenost je velice důležitým aspektem, který bychom měli brát v potaz. Partneři se tisknout k sobě většinou celým tělem, zatímco ostatní lidé jen nějakou částí, která napovídá, jaká důvěra je mezi nimi. Na silvestrovských večírcích můžete vidět, že se lidé většinou políbí s tělem naklánějícím se k protějšku a jediným kontaktem jsou ruce a obličej.

Vstupem do intimní zóny dáváme najevo svůj zájem. Obvyklý počáteční odstup ve městech je kolem 46 centimetrů. Lidé z venkova mají větší tendenci tuto vzdálenost ignorovat, proto je pro ně vzdálenost jiná. Pro mladé Italy je například odstup Australanů chladným chováním, zatímco pro Australany je chování Italů v jejich očích sexuálním sbližováním, teda spíše mnohdy jen pokusem o ně. Pokud hned na začátku zvolíte menší rozestup, protějšek buď ustoupí krokem dozadu, což značí odmítnutí, nebo zůstane na místě, leč nejistě a akceptuje sbližování.

Láska je jedno z těch utrpení, jež není možno skrývat. Stačí jedno slovo, jeden nepatrný pohled, dokonce i mlčení k tomu, aby se projevila v plném rozsahu.
                                                                                                Seneca


Později při svádění ženy mocensky využívají postoje, při kterém se tisknou k boku muže a mají položenou ruku na hrudi dotyčného. Tím naznačují ostatním, že si nárokují tohoto muže, a to doslovně. Pokud to žena dělá již od začátku, většina mužů nebude nic namítat, ale mnozí z nich budou cítit nedůvěru vzhledem k omezenosti, která až moc rychle nastala. Přece jenom tohoto se muži mají dočkat až po svatbě.

Hlas dává smysl slovům


V 60. letech 20. století nastal rozmach feminismu. V zemích, kde feminismus nabral na síle, jako je například USA, Velká Británie, Austrálie, ženy mluví průměrně hlubším hlasem než jejich feminismem nezasažené vrstevnice. Byl zjištěn přímý vliv hloubky hlasu na sbližování. Ženy mají raději u mužů hlubší hlas, jelikož je to znakem počtu hormonů, které z mužů dělají muže. Kdežto u žen je to naopak a snaží se tón hlasu zvyšovat. Zdravého jedince neoslní chlupatá hruď hluboce mluvící ženy. Z průzkumů vyšlo najevo, že i muži, kteří upřednostňují drsnější styl života a hledají takovou ženu, lépe a častěji podvědomě reagují na něžnější ženy.

Největší štěstím v životě člověka je vědomí, že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíš přes to,  jací jsme.
                                                                                Romain Rolland


Taktéž je známým faktem, že při prvních setkáních bereme vážněji hlas, který je přirozený pro dané pohlaví. Takové hlasy, které jsou nepřirozeně vysoké nebo hluboké, podrobujeme nějakému zkoumání a buď to bereme méně vážně, nebo nedáváme takový pozor, abychom si to mohli zapamatovat na hodně dlouho. Ale také záleží na tom, co říkáte. Hluboký hlas u muže nezachrání debilní poznámku, kterou právě vypustil.10 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •