Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Anglicky dnes mluví skoro každý, angličtina se vyučuje snad na všech školách. Ne vždy je alw výuka kvalitní a spousta studentů zjišťuje, že jejich vědomosti jsou velice nízké.

Snadno a rychle vylepši svou angličtinu

Studium angličtiny
zdroj: Thinkstockphotos Studium angličtiny
aktualizováno 11.11.2013, 00:27 | 11.11.2013, 00:27 | Elvíra Kamrlová/Krasna.cz

Anglicky dnes mluví skoro každý, angličtina se vyučuje snad na všech školách. Ne vždy je alw výuka kvalitní a spousta studentů zjišťuje, že jejich vědomosti jsou velice nízké.

Je důležité si uvědomit, že vše souvisí se vším. Je nutné mít slovní zásobu, ale zároveň potřebuješ i ovládat gramatiku, plynule hovořit. Jak toho dosáhnout? Nic není nemožné.

Filmy, seriály…
Určitě máš nějaký oblíbený seriál. Pokud je v originálním znění v angličtině, máš vyhráno. Sleduj originál, například s českými titulky, pokud si netroufáš na ty anglické. Nejenže si naposloucháš přízvuk, ale často opakovaná slovíčka a fráze si zapamatuješ.

Kurzy
V každém větším městě se pořádají kurzy cizích jazyků. Jelikož je angličtina jedním z nejčastěji vyučovaných , určitě najdeš i kurz, který se na ni zaměřuje. Jestliže nechceš klasickou angličtinu, existují i hodiny, na kterých tě naučí jen určitou oblast, kterou potřebuješ, například "buisness english“.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Korejština - jazyk budoucnosti?
Než někam jedeš, nauč se jazyk

Mluv
Jestliže chceš dobře a plynně hovořit, musíš často mluvit, procvičovat konverzaci. Zní to logicky, že? Ale jak to udělat, když si nemáš s kým povídat? Když máš něco udělat, říkej si to v duchu anglicky, komentuj různé věci. Nemusíš si připadat jako blázen, pomůže ti to. Můžeš si také najít kamarády přes internet z jiných zemí a hovořit s nimi například po Skypu. Poznáš tak zajímavé lidi a spojíš příjemné s užitečným.

Angličtina je krásná a nepříliš těžká řeč. Pravidelným procvičováním a učením jistě dosáhneš cílů, které si zvolíš. Stačí trocha trpělivosti, ale hlavně - musíš opravdu chtít.7 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •