Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Společnost se vždy řídila standardy, trendy, které když někdo nedodržoval, automaticky vypadnul z davu. Byl outsider. Ale je opravdu tak out být svým?

Jsi jednou z miliardového stáda?

Stádo ovcí
zdroj: Thinkstockphotos Stádo ovcí
aktualizováno 09.02.2013, 00:00 | 09.02.2013, 00:00 | / Em Age/Krasna.cz

Společnost se vždy řídila standardy, trendy, které když někdo nedodržoval, automaticky vypadnul z davu. Byl outsider. Ale je opravdu tak out být svým?

Kde se vlastně objevují nové a nové trendy? Stačí se jen rozhlédnout kolem sebe, novou módou jsou přeplněná média, internet… To, co je právě in, máme neustále před očima.

Například v 60. letech, možná nevědomky, určila trend vyhublá modelka Twiggy, jejíž fotky veřejnost vídávala v televizi a v časopisech. Ona je tak hubená, koukněte na mě, neměla bych taky zhubnout? A Twiggy byla jen jedním z tisíců příkladů, kdy se lidé podvědomě nechávali ovlivnit stávajícím trendem.

Co je tak báječného na tom slepě se řídit trendy? Právě ten pocit, že vnímáme svět kolem sebe, nás uspokojuje?
Na stejném principu fungují i reklamy, které v podstatě korespondují s naším životním stylem. V případě dospělých lidí celý den pracujeme, pak přijdeme domů a znaveni zapneme televizi, a co vidíme?

Reklamu na novou módní značku, která chytře upozorňuje, že to, co nosíme, je out a jenom ona věc, co je právě propagována v reklamě, je in a pokud ji nebudeme mít i my, tak budeme pro ostatní akorát tak k smíchu. A co uděláme? Jdeme si věc koupit, abychom nebyli terčem divných pohledů od ostatních lidí, a pak pracujeme, abychom věc zaplatili.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Buď hvězda, buď svá!
Baví tě móda a jsi kreativní? Navštiv Polyvore!

A v té chvíli si ani neuvědomíme, že se staneme ovcí, jednou z miliardového, lehce ovlivnitelného stáda. Ale pozor, nemluvíme tady jenom o módě, ta může být mnohým také ukradená. Mluvíme tady o předsudcích, které se na nás upínají, když spatříme někoho, komu jsou stávající trendy vy-víte-kde. Jak snadno odsoudíme člověka za to, že je svůj? Velice snadno.

Říká se, že důvěra tě zabíjí, láska tě bolí, a to, že jsi svůj, tě činí nenáviděným. Něco na tom bude pravdy.  Otázkou zůstává, zda je to, jak jednáme, správným rozhodnutím.5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •