Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Universidad de La Laguna je nejstarší vysokou školou působících na Kanárských ostrovech. Byla založena v roce 1927 a v roce 2015, se dostala do žebříčku tisíc nejlepších univerzit na světě, podle Institutu vzdělání v Šanghaji. Dost už ale s histor...

Mé poznatky okolo Universidad de La Laguna

univerzita - 1
zdroj: Archiv blogerky univerzita - 1
aktualizováno 30.12.2017, 00:00 | 30.12.2017, 00:00 | Krásná.cz/enthusiaster

Universidad de La Laguna je nejstarší vysokou školou působících na Kanárských ostrovech. Byla založena v roce 1927 a v roce 2015, se dostala do žebříčku tisíc nejlepších univerzit na světě, podle Institutu vzdělání v Šanghaji. Dost už ale s historií, raději se budeme věnovat přítomnosti.

Momentálně jsem na této univerzitě na Erasmu a napadlo mě, že ti tady sepíšu pár věcí, které by třeba budoucím Erasmus studentům mohly pomoct.

 

CO A JAK PO PŘÍJEZDU:

 

Erasmus kancelář

 

Když dorazíš na místo, tak tvoje první kroky by měly mířit do Erasmus kanceláře. Moje první kroky tam nevedly, takže jsem se tam dostala až první týden školy a to tam bylo tolik lidí a takové řady, že to vážně nikomu nepřeju.

 

V Erasmus kanceláři si vyzvedneš takový list papíru, který je poloprázdný, ale díky němu si budeš moci vyřídit NIE, bez kterého tě nezapíšou na univerzitě.

 

univerzita - 3
(Foto: Archiv blogerky)

 

Radnice

 

Dalším stanovištěm je radnice. Tam půjdeš s dvěma papíry a občankou (nezapomeň na kopii), bez kterých nic nevyřídíš. Budeš potřebovat právě ten papír, který jsi dostala v kanceláři Erasmu a nájemní smlouvu (kopie s sebou).

 
Dámy a pánové, teprve teď přichází ta opravdová sranda.

 

univerzita - 4
(Foto: Archiv blogerky)

 

Policejní stanice

 

To je to místo, kam musíš vyrazit a vyřídit si právě to všude "opěvované" NIE. Doporučuji tam jít hned po otevření v 9:00, protože okolo jedenácté se tam ta jejich čekárna promění v kempovací základnu všech erasmáků a v jednu už pro změnu zase zavírají - život Španělů.


Při první návštěvě dostaneš dva formuláře, které musíš vyplnit, jeden z nich zajít zaplatit do banky. Když se tam dostaneš podruhé a budeš mít už vše vyplněné, tak budeš potřebovat:

- Občanku a opět kopii
- Papír, který dostaneš na radnici
- Fotku pasového formátu
- Erasmus dokument
- Kartičku pojištěnce

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

6 důvodů proč jet na Erasmus
Jak jsem si přála a teď jsem v Anglii
Které knihy jsem si vzala do Španělska?

 

(Upřímně už si nejsem úplně jistá, na co vše jsme museli mít kopii, ale doporučuji si okopírovat úplně vše).

 

NIE si pak můžeš zajít vyzvednout po třech všedních dnech.

 

univerzita - 5
(Foto: Archiv blogerky)

 

Školní kancelář

 

Když už máš tohle všechno, tak přichází ta část, do které už se konečně zapojuje škola. Musíš se zajít zapsat do školní kanceláře. Upřímně moc nevím, jak to funguje, protože v tom byl neskutečný chaos. My měly s kamarádkou štěstí v tom, že jsme přišly, zapsali nás a bylo to. Pak jsem ale slyšela, že plno studentů si muselo domlouvat schůzku a čekali na termín třeba i tři týdny. A ještě jedna malá informace, zápis do školy se platí - asi 2 eura.


Univerzitní karta

 

A dostáváme se ke konci všeho toho papírování. Poslední zastávkou je "univerzitní kartička". Na tu si prostě vystojíš frontu, nepotřebuješ nic víc než občanku a jako Erasmus student tě karta nebude ani nic stát.

 

univerzita - 6
(Foto: Archiv blogerky)


ŠKOLA JAKO TAKOVÁ:

 

Rozvrh

 

Pokud jsi zvyklá na to, že si na své univerzitě tvoříš rozvrh sama, tak tady to tak bohužel nefunguje. Jako erasmák máš na výběr z předmětů ze všech ročníků, to sice ano. Ale nikdo ti už nezaručí, že se ty předměty nebudou krýt a to mi věř, že se krýt budou. Jeden předmět tady má člověk totiž 4 hodiny týdně (seminář - hodina a půl, přednáška - hodina a praktická část - hodina a půl).

 

univerzita - 7
(Foto: Archiv blogerky)


Forma testů

 

Testy jsou písemné a teoreticky se píšou ve stejnou dobu, kdy máme zkouškové i v Česku. Změna je ale v tom, že ve většině předmětů píšeš takové ty průběžné testy i během roku a největší sranda je, že se ten test většinou píše úplně ze stejné látky, která se pak objeví i ve finální verzi, takže se vlastně dvakrát učíš to samé.

 

univerzita - 8
(Foto: Archiv blogerky)

 

Úkoly

 

Nevím, jak na jiných oborech, ale na tom mém (španělská filologie) se píše spousta esejí a dělá spousta prezentací, takže během roku budeš mít určitě o zábavu postaráno. Já bych vlastně teď měla psát nějakou esej, ale místo toho ti tady sepisuju tento článek.

 

univerzita - 2
(Foto: Archiv blogerky)

 

Studenti a profesoři

 

Funguje to tady tak, že máš třídu jako na střední škole. Každý ročník má totiž povinné určité předměty, které nemají alternativní rozvrh, takže se celá třída na těchto předmětech setkává a všichni se tady znají.


S profesory mám zatím jen dobré zkušenosti, všichni jsou moc milí, vyjdou ti vstříc, když něco potřebuješ a snaží se věci i dovysvětlovat, když to náhodou nepochopíš.

 

univerzita - 10
(Foto: Archiv blogerky)

 

Docházka

 

Tohle záleží na každém profesorovi zvlášť. Na mém oboru po nás nikdo žádné podpisy nechce a docházku nekontroluje, pokud nepočítám ten papír, co nám poslal jeden profesor asi třikrát za semestr.

 

Známky

 

Známky jsou tady prostě od 1 do 10 s tím, že pokud máš 5 a více, tak jsi prošla. Byla sranda, když jsem to při prvním hodnocení nevěděla a byla jsem jakože "Super, že vím kolik mám bodů a teď mi někdo řekněte, jestli jsem prošla."0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •