Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Těmito 10 jídly se denně zabíjíme. A budete překvapeni, co všechno mezi ně patří.

10 jídel, které nás pomalu zabíjí! Možná je jíš denně

Fastfood
zdroj: Thinkstockphotos Fastfood
aktualizováno 12.03.2014, 16:24 | 12.03.2014, 00:00 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Těmito 10 jídly se denně zabíjíme. A budete překvapeni, co všechno mezi ně patří.

Na začátku si udělejte malý test. Otevřete ledničku, mrazák a spíž a přichystejte si tři papíry. Na první si napište seznam potravin, o kterých si myslíte, že jsou zdravé. Na druhý ty, které vašemu zdraví neprospívají a na třetí ty, o kterých si nejste jisti. Pokud položky z prvního papíru spolehlivě převáží součet položek druhého a třetího papíru, nemáte problém a už nemusíte číst dál. Pokud ovšem zdravé potraviny nijak výrazně nepřevyšují ostatní nebo je jich méně, přečtěte si, které z oblíbených stravovacích hříchů jsou nejhorší.

 

Zmrzlina

 

Každý ji má rád, ale zkuste se zamyslet nad tím, co ji vlastně tvoří. Pokud si myslíte, že ovoce a mléko, jste absolutně vedle. Většinu zmrzlin tvoří převážně cukr, nasycené tuky, barviva a dochucovadla.


Namísto mléčné pochoutky, tak tělu dodáváte pořádný tlustý chemický koktejl. Není lepší si ji připravit doma ze skutečně kvalitních surovin?

 

Kukuřičné nachos

 

Jeví se jako ideální varianta chipsů, jenže podle odborníků geneticky modifikovaná kukuřice může způsobovat výkyvy nálad, přibírání, podrážděnost a další nepříjemné zdravotní komplikace. Přepálený tuk, ve kterém se nachos smaží, našemu zdraví také nijak zvlášť neprospívá.

 

Pizza

 

Zdaleka ne všechny pizzy jsou špatné. Ale ty, které máte v mrazničce jsou neuvěřitelnou směsí konzervantů, barviv, dochucovadel a dalších chemikálií. Kromě toho, že tak "zazdí" vaši snahu o štíhlou linii, ale podepíší se i na vašem zdravotním stavu.

 

 

Smažené hranolky

 

Jsou typickou zásobárnou nasycených tuků, které jsou spojeny s dlouhým seznamem onemocnění a obsahují karcinogenní látku - akrylamid. A přepálený olej je spojován se vznikem zánětlivých procesů v lidském těle.

 

Bramborové chipsy

 

Zde platí tytéž skutečnosti, jako u smažených hranolků - s tím rozdílem, že obsah akrylamidu v nich je ještě vyšší.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Obrácená dieta: Jez větší porce, zaručeně zhubneš!
TEST: Pohyb nebo dieta?
Polévková dieta: Hřejivá, chutná a účinná

 

Šunka

 

Zní vám to neuvěřitelně, protože šunka patří ke stálicím vaší zdravé snídaně ? Bohužel je to tak. Podle výzkumu, který zveřejnil magazín Circulation, každodenní konzumace masných výrobků, včetně šunky, zvyšuje o 42 procent riziko srdečních chorob a o 19 procent riziko cukrovky. Podle studie University of Columbia zase stačí, když jíte šunku 14krát za měsíc, aby vám poškodila plíce.

 

Hot dog

 

Výzkum na univerzitě na Havaji zjistil, že jezením hot dogů a dalších průmyslově zpracovaných masných výrobků se zvyšuje riziko rakoviny slinivky o 67 procent. Jednou z ingrediencí obsaženou v párcích je dusitan sodný, který spojují se vznikem leukémie a nádorů mozku.

 

 

Koblihy

 

Téměř 40 procent této oblíbené sladké pochoutky tvoří nasycené tuky - nejhorší, které můžete vůbec konzumovat. Nasycené tuky jsou spojovány s chorobami srdce, mozku i rakovinou. A pokud jste to nevěděli, průměrná kobliha obsahuje okolo 300 cal.

 

Kolové nápoje

 

Věděli jste, že jedna plechovka obsahuje přibližně 10 lžiček cukru, 150 kalorií, 30 až 55 mg kofeinu a množství barviv? Kromě toho jsou kolové nápoje mimořádně kyselé a na vyrovnání pH ve vašem organismu byste potřebovali vypít 30 šálků vody. Kyselost představuje obrovský nápor na ledviny.

 

Dietní cola

 

Pijete ji v naději, že to prospívá vašemu zdraví. Ale! Jde o jeden z nejhorších variant. Obsahuje všechny problematické látky, které najdete i v klasické cole, a navíc je tam jako umělé sladidlo použit aspartam. Ten spojují se záchvaty úzkosti, bolestmi na hrudi, mozkovými nádory, depresí, epilepsií, únavou, bolestí hladem, hyperaktivitou, bolestí kloubů, Alzheimerem, vrozenými defekty plodu a ještě asi 20 jinými zdravotními komplikacemi a onemocněními.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Takhle si objednávají jídlo swaggeři z Prahy aneb Krajčír se ztrapňuje u mekáče...

Vyděšený Adam Mišík: Někdo mi posílá domů jídlo a chce ho zaplatit!3 hlasů
Vaše hodnocení