Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Když pravidelně každé ráno vypijete sklenici vlažné vody se šťávou z citronů, budou se dít zázraky. Vyčistí se vám pleť, nastartujete svůj metabolismus a dopřejte tělu kompletní detoxikaci.

13 důvodů, proč pít vodu s citronem! Znáš je?

Citron pro krásu
zdroj: Thinkstockphotos Citron pro krásu
aktualizováno 10.09.2015, 15:44 | 10.09.2015, 15:44 | / krasna.cz/facebook.com/Posilování-břicha

Když pravidelně každé ráno vypijete sklenici vlažné vody se šťávou z citronů, budou se dít zázraky. Vyčistí se vám pleť, nastartujete svůj metabolismus a dopřejte tělu kompletní detoxikaci.

Teplá voda se doporučuje z prostého důvodu. Studená voda je pro organismus silným teplotním šokem, který je stejně vyčerpávající, jako stresové situace. Proč pít vlažný citrusový drink hned ráno a nalačno?


Kontrola tlaku


Citron velmi poctivě kontroluje srdeční činnost. Když ráno vypijete tento levný elixír, pomůže vám udržet tlak na uzdě a zároveň napomáhá uvolňovat tělo i mysl, čímž redukuje stres a sklony k depresím.


Odkyseluje tělo


I když se to může zdát jako vtip, že zrovna kyselý citron by měl zvládat odkyselit tělo, je tomu opravdu tak. Citron se považuje za nejvíce alkalickou potravinu, při jeho pravidelné konzumaci upravuje pH tak, aby naše tělo nezatěžovalo.


Posiluje imunitní systém


Díky vysokému obsahu antioxidantů a vitaminu C jsou citrony velmi prospěšné pro správnou funkci a posílení imunitního systému, obzvlášť v období častého výskytu infekcí horních a dolních cest dýchacích.


Urychluje hubnutí


Citrony obsahují pektinovou vlákninu, která dokáže nastartovat metabolismus. Je prokázané, že citronová voda napomáhá při shazování přebytečných kilogramů.


Zlepší hojení


Kyselina askorbová udržuje v kondici všechny pojivové tkáně, kosti a chrupavky. Vitamin C je také známý pro své protizánětlivé účinky, proto je vhodný při rekonvalescenci po úraze či nemoci.

 

 

Zklidní žaludek


Voda s citronem pomáhá s mnoha zažívacími problémy jako je pálení žáhy, zácpa nebo žaludeční nevolnost. Podporuje činnost jater při produkování žluči, která je nezbytná pro dobré zažívání.
 

Pečuje o dásně


Je pravda, že čerstvá citronová šťáva, která se aplikuje na dásně, pomáhá zastavit krvácení a mírnit bolest zubů. Stejně tak je výborná v boji se špatným dechem. Spolehlivě s vodou funguje jako prevence proti paradontóze. Ale nepřehánějte to s ní - citron může narušovat sklovinu zubů.


Čistí pleť


Denní konzumace vody s citronem zajistí pravidelný přísun vitaminu C, který omlazuje a prozáří pleť. Stejně jako všechny antioxidanty bojuje s volnými radikály, především z UV záření nebo toxinů, kterých je v životním prostředí víc než dost. Kromě toho můžete vodu s citronem aplikovat přímo na malé jizvičky na obličeji nebo na stařecké skvrny.


Dostatečná hydratace


Mnoho lidí si neuvědomuje, že je organismus po dlouhé noci dehydrovaný. Dehydrovaný organismus vede ke zhoršení funkcí organismu, ke stresu, zácpě a únavě. Velká sklenice s citronovou šťávou hned ráno dodá potřebné množství tekutin a dobře nastartuje organismus na dlouhý a náročný den. Zároveň ze svého těla vyplavíte toxiny, které se usadily v trávicím traktu během noci.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nejlepší snídaně proti celulitidě
25 potravin, které bys rozhodně měla mít ve svém jídelníčku
Mléko - škodí, nebo pomáhá?

 

Čistí krev


Citronová voda funguje jako čistič krve.Vitamin C také krev ředí, čímž se stává vhodnou prevencí proti trombóze. Svými silnými účinky bojuje proti vysokému cholesterolu a následnému usazování v tepnách.


Působí močopudně


Pomáhá vyplavit nežádoucí látky z těla, jelikož zvyšuje frekvenci močení. Díky pravidelnému vyplachování bakterií a toxinů z těla navíc bojujeme i s artritidou.


Dýchací problémy


Voda s citronem ulevuje od problémů s dýchacími cestami. Pomáhá s alergiemi a uvolňuje astma. Navíc jako přírodní antibiotikum chrání sliznice před infekcí.


Detoxikace pro organismus


Ranní sklenice teplé vody by se podle některých měla stát pravidelným rituálem. Zejména pro detoxikaci organismu má voda s citronem stejný efekt, jako pro někoho první hrnek kávy, pročistí střeva tak rychle, že se budete divit.


Na závěr


Voda nemusí být vždy teplá, stačí jen lehce vlažná. Použijte velkou sklenici, do které vymačkáte půlku čerstvého citronu a dolijete vodou.


Ti, co ráno nedostanou do svého žaludku nic, by měli začít s malou sklenicí a postupně dávku vlažné vody zvýšit až na 300 ml. I když vás chuťově nijak neoslní, sami se budete divit, co s vámi taková obyčejná teplá voda dovede a ještě rádi se na ní stanete závislí.0 hlasů
Vaše hodnocení