Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Jaro je dle vědeckých průzkumů obdobím, kdy se hubne nejsnáze a s nejviditelnějšími výsledky. Pojďme do toho společně.

5 důvodů, proč jde hubnutí na jaře samo! VĚDECKY POTVRZENO

Běhání
zdroj: Thinkstockphotos Běhání
aktualizováno 21.03.2018, 16:32 | 21.03.2018, 16:32 | Krásná.cz

Jaro je dle vědeckých průzkumů obdobím, kdy se hubne nejsnáze a s nejviditelnějšími výsledky. Pojďme do toho společně.

Pokud se rozhodnete, že chcete zhubnout, je jedno, jaké roční období právě je. Přesto má jaro hned několik výhod – a dokonce vědecky podložených.

 

Důvod první: Máte více energie

 

„Z praxe vím, že na podzim a v zimě lidem kvůli nepříznivému počasí chybí energie, a to především k pohybu. Ani s jídlem to není valné, protože v zimě zpravidla nejíme moc zdravě a především máme špatný pitný režim,“ říká výživový kouč Martin Škába.


Důvod druhý: Je méně hříšných lákadel


V létě je zase nepřítelem v hubnutí teplo i lákadla nejrůznějších večírků a dovolených. All inclusive je pro všechna hubnoucí předsevzetí smrtelná rána.

 

Důvod třetí: Díky slunci máme do všeho větší chuť


Nejlépe se proto hubne lidem na jaře, a prokazují to i nejrůznější aktuální průzkumy. „Jakmile začne svítit slunce, lidé mají do všeho větší chuť – hlavně do sportu a mají větší smysl pro disciplínu. Nebojí se změn ve stravě, tělo je navíc uvolněnější a může lépe přijímat živiny,“ vysvětluje Martin Škába.

 

Pohyb
(Foto: oficiální zdroj)

 

Důvod čtvrtý: Delší den, více času

 

Jaro samo táhne lidi ven a je ideální doba přípravy na hubnutí do plavek. „Díky prodlužujícím se dnům se můžeme navíc věnovat sportu brzy ráno i později večer, ubývá tedy výmluv na nedostatek času. Na jaře je proto ideální čas začít s běháním nebo minimálně s pravidelnými procházkami. Nejlepší aktivita na udržení se v dobré kondici je ale podle mně osobně jóga v kombinaci s běháním,“ radí Jana Havrdová z Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Akrobacie na kruhu: Trendy sport pro sílu, fyzičku i ladnost
Potřebuješ shodit špeky? Našli jsme šest super sportů přímo pro holky
Nejlepší sport pro nezkušené? Začni s jógou, protáhneš svaly, zklidníš se i zhubneš

 

Důvod pátý: Ve fitkách je prázdno

 

„Největší nával ve fitkách je každoročně po vánocích, kdy lidi chtějí zhubnout, je ošklivé počasí a nechce se jim ven do mrazu,“ doplňuje Jana Havrdová. Jenže elán pokulhává a po pár týdnech či měsících přeplněné posilovny a tělocvičny znovu prořídnou. Kdo nemá rád davy, má tedy ideální šanci. A pokud chcete ušetřit, podívejte se na internetové bazary, spousta lidí prodává permanentky, které si v euforii nakoupili, ale nyní vědí, že je nevyužijí. I do luxusnějších fitness center nebo na hodiny s trenérem se tak můžete dostat za zlomek ceny.0 hlasů
Vaše hodnocení