Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Opět se blíží léto a počasí nás donutí svléknout teplé vrstvy až do plavek. Pokud jste nezačali již od ledna, ještě je čas něco dělat a do léta shodit pár kil.

8 potravin, které ti pomohou zhubnout bez jojo efektu

Chuť na sladké
zdroj: Thinkstockphotos Chuť na sladké
aktualizováno 11.04.2017, 16:45 | 11.04.2017, 16:45 | Krásná.cz

Opět se blíží léto a počasí nás donutí svléknout teplé vrstvy až do plavek. Pokud jste nezačali již od ledna, ještě je čas něco dělat a do léta shodit pár kil.

Pokud svého cíle chceme dosáhnout pomocí nasazené redukční diety bez pohybu, pozor! „Samostatná redukční dieta je účinná pouze do doby, než se vrátíme zpět k dlouhodobě udržitelnému stravování. Myšlenka, že redukční dietu udržíme na neurčito, se rozplyne ve chvíli, kdy nás dostihne vlivem metabolické úspornosti únava, nesoustředěnost, nervozita nebo zdravotní obtíže. Dietní strava je v pořádku, ovšem nezapomínejme na pestrost jídelníčku, bohatého na kombinace potravin z rostlinných i živočišných zdrojů s dostatečným množstvím pohybu“, radí Milan Merva, osobní trenér a specialista na zdravý životní styl značky Menu Gold.


Tedy vhodné individualizované stravování v kombinaci s pohybem jsou ideální cestou jak zredukovat přebytečná kila. Ovšem jsou dny, kdy nám chuť do cvičení chybí, a proto vám přinášíme typy jak před tréninkem organismus správně vybudit. V dnešní době můžeme vybírat z přírodních i průmyslově vyráběných zdrojů. Tyto zdroje jsme nazvali „tukožroutské potraviny“ a váš metabolismus ke spalování tuků snadno nakopnou.


Káva (kofein)
Malé espresso cca 30 minut před cvičením nastartuje váš metabolismus. Nepijte kávu na lačno, ale po jídle s dostatečným odstupem (cca 60 min a více). Účinek kávy bude o to silnější u jedinců, kteří mají v genetické predispozici „pomalý metabolismus kofeinu“. V takovém případě bude mít kofein silné stimulační účinky a hodinový trénink uteče jako voda. Kávu pijte bez cukru, mléka i smetany, pro redukci hmotnosti je to vhodnější.


Zázvor
Zázvor snižuje cholesterol, stimuluje krevní oběh, zvyšuje termoregulaci a pomáhá při léčbě chřipky a rýmy. Příjemně palčivá chuť zázvoru vás probere, prohřeje a nastartuje opět do aktivní činnosti. Ostrou a výraznou chuť má na svědomí gingerol, látka chemickým složením podobná kapsaicinu, který obsahují chilli papričky. V době pociťovaného chladu organismu vypijte sklenici zázvorového čaje s kapkou citrónu, limety nebo pomeranče.

 


Kajenský pepř
Kajenský pepř zahřívá organismus, snižuje chuť k jídlu a některé zdroje uvádí po užití kajenského pepře až 20% nárůst výdeje energie. Aktivní látkou kajenského pepře je kapsaicin, který má podle odborných výzkumů kromě termických také protirakovinné účinky. Kajenský pepř lez přidávat jako koření do jídel a nápojů.
TIP: V obchodech ho najdete často také pod názvem chilli.
 

Skořice
Skořice snižuje hladinu cukru v krvi, „špatný“ LDL cholesterol a hladinu triglyceridů (krevních tuků). Účinek skořice je dlouhodobý. Doporučuje se jíst ji v začátcích pravidelně a po asi měsíci užívání ji můžeme občas ze stravy vynechat a účinky stále přetrvávají. Pozitivní vliv skořice na glykémii srovnává výkyvy metabolismu. Skořici lze užívat ve smothie nápojích, obilných kaších nebo v kombinaci s espressem. Doporučená denní dávka jsou cca 3g/den.


Yerba Maté
Yerba Maté neboli Cesmína paraguayská zahání únavu i hlad, což lze skvěle využít během redukce hmotnosti. Obsahuje deriváty kofeinu, vitamin A, C, vápník a železo. Čaj má silnou hořkou chuť a jeho stimulační účinek je delší než u kávy. Někteří jej pijí, aby se vyhnuli hořké chuti, v kombinaci s čerstvou ovocnou šťávou.


ČTĚTE TAKÉ:

HUBNEME DO PLAVEK: Začni zlehka - aerobikem
HUBNEME DO PLAVEK: Sexy tělo za měsíc? Ano, je to možné!
HUBNEME DO PLAVEK: Jídelníček pro sexy postavu
HUBNEME DO PLAVEK: Zhubni do léta až 8 kilo


Z průmyslové vyráběných produktů lze během redukce jako berličku k rychlejším výsledkům využít:


CLA (konjugovaná kyselina linolenová)
Konjugovaná kyselina linolenová může v těle zvýšit a podpořit odbourávání tukových zásob. Napomáhá ke snížení hladiny cholesterolu. Zasahuje příznivě do systému imunity organismu, tělo je schopno se lépe ubránit vzniku onemocnění a pomáhá zmírnit již probíhající onemocnění.


Carnitine
L-karnitin je hojně využívaným suplementem zlepšujícím transport mastných kyselin (tedy tuků) do mitochondrií, kde dochází k jejich „spalování“ a použití na energii. Touto nepřímou cestou tedy funguje jako spalovač tuku. L-karnitin dále zlepšuje mozkovou činnost tím a také se podílí na zlepšení srdeční činnosti.


Produkty obsahující kofein, taurin, guaranu apod.
Tyto produkty stimulují organismus k aktivitě, aby bylo možné vykonávat pohyb déle, intenzivněji a s větší chutí. Více pohybu, více spálených kilokalorií a tedy i rychlejší redukce hmotnosti. Na našem trhu jsou k dostání od mnoha značek, a proto si nechte poradit výživovým specialistou s odbornou praxí nebo před jejich užíváním konzultujte možná rizika se svým lékařem.


Ať už zvolíte produkty přírodní nebo průmyslově vyráběné, obě možnosti vám můžou pomoci v redukci nadbytečného podkožního tuku.0 hlasů
Vaše hodnocení