Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Alex Boon-Tennet si nezdravé jídlo natolik zamilovala, až se ručička její váhy zastavila na 114,5 kilogramech. S příbytkem váhy si její tělo nedokázalo poradit, a tak se stávalo, že Alex po 400 metrech chůze nemohla popadnout dech. Její přístup ke...

Boj s váhou odstartovala návštěva u lékaře! Neuvěříš, co se tam dívce stalo

Alex Boon-Tennet
zdroj: Instagram Alex Boon-Tennet
aktualizováno 20.02.2018, 15:54 | 21.02.2018, 00:46 | Krásná.cz

Alex Boon-Tennet si nezdravé jídlo natolik zamilovala, až se ručička její váhy zastavila na 114,5 kilogramech. S příbytkem váhy si její tělo nedokázalo poradit, a tak se stávalo, že Alex po 400 metrech chůze nemohla popadnout dech. Její přístup ke stravování změnila návštěva lékaře.

Jednadvacetiletá Alex Boon-Tennet se rozhodla změnit svůj přístup ke stravování v momentě, kdy ji lékař poprosil, aby se postavila na váhu. "Musela jsem zadržovat slzy. Nemohla jsem ani přečíst číslo, které se na váze objevilo. Věděla jsem, že moje váha není dobrá, ale nevěděla jsem, že je až takhle hrozná. V tom okamžiku jsem věděla, že musím co nejrychleji změnit svůj život," řekla Alex pro DailyMail.com.


Největší soupeř? Jídlo!
I když se Alex rozhodla pro razantní změnu, moc dobře věděla, že ještě nemá vyhráno. Nezdravé jídlo bylo součástí jejího života, a jenom těžko se s ním loučila. "Jedla jsem kdykoliv, kdy to jenom šlo. Jedla jsem z nudy i ze stresu. Vlastně jediné, co jsem dělala, bylo jedení. Jídlo pro mě bylo něco jako útočiště, ale zároveň to byla věc, která mě omezovala. A doslova zabíjela," svěřila se Alex, která popsala svůj vztah k jídlu jako "emocionální spojení". "Pokud jsem se cítila skvěle, nebo naopak děsně, vždy jsem měla tendenci sáhnout po něčem nezdravém," dodává.

 

Alex Boon-Tennet - 1
(Foto: Instagram)

 

Alex Boon-Tennet - 2
(Foto: Instagram)

 

Špatná životospráva se brzy podepsala i na jejím zdraví. Nejen, že Alex neušla ani 400 metrů bez zadýchání, ale také měla problémy s bolestí kloubů. "Z návštěvy obchodních center jsem skoro měla panickou hrůz. Měla jsem totiž pocit, že na mě všichni zírají," svěřuje se Alex. Pokud už do obchodu zavítala, nákup oblečení se neobešel bez slz. "Můj život byl doslova peklem."

 

Alex Boon-Tennet - 3
(Foto: Instagram)


Co změnila?
Alex se rozhodla pro razantní krok - bandáž žaludku, díky které zhubla 44 kilogramů. "Bylo to pro mě životní rozhodnutí. Dlouho jsem zkoušela různé hubnoucí triky, ale žádné mi nevycházely, a právě proto jsem šla na tuto operaci," popisuje Alex své rozhodnutí. Operace odstartovala změnu jejího životního stylu. "Nemám nějakou fitness rutinu. Spíše se snažím, abych svůj volný čas strávila procházkami či jízdou na kole. Denně nachodím zhruba 10 000 kroků."

 

Alex Boon-Tennet - 4
(Foto: Instagram)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Měla celulitidu po celém těle! Pak vyzkoušela triky, které jí změnily život. Zvládneš je i ty
Ukázkový příběh sebelásky! Modelka přibrala a konečně se cítí dobře
Zhubla díky jedinému videu! Neuvěříš, co v něm je


Poselství, které si zapamatuj
"Moje rada je, že váha nedefinuje vaši krásu. Jak hubená nebo obézní jste, neurčuje vaši osobnost. Jste tím, kým jste, a to bez ohledu na to, zda jste velká, malá, tlustá, hubená, tmavá nebo světlá. Pokud chcete zhubnout, pak musíte udělat zásadní a jasné rozhodnutí. Nejprve si stanovte malé cíle, a pokud je splníte, pak je oslavujete. Oslavit malá vítězství, je stejně důležité, jako oslavit velké úspěchy," radí ti Alex, která v současné době váží 73 kilogramů.0 hlasů
Vaše hodnocení