Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Spinnery ohromily svět. Dokáží se roztočit až do závratných 7 000 otáček. Staly se hitem, módou, která nabírá na obrátkách. Řeč je o „fidget toys“ – točítkách, prstovkách a soustředítkách, jež dobývají svět.

Celý svět je miluje! Kde se vzaly módní fidget spinnery?

Fidget Spinner - 2
zdroj: Thinkstockphotos Fidget Spinner - 2
aktualizováno 11.06.2017, 00:08 | 11.06.2017, 00:08 | Krásná.cz

Spinnery ohromily svět. Dokáží se roztočit až do závratných 7 000 otáček. Staly se hitem, módou, která nabírá na obrátkách. Řeč je o „fidget toys“ – točítkách, prstovkách a soustředítkách, jež dobývají svět.

Proč je spinner tak oblíbený? Tato cool rotující trojúhelníková hračička má totiž hypnotický efekt na lidskou mysl. Dokáže uklidnit neposedné děti, ale i vytížené manažery, kteří mají nutkání si při telefonování neustále s něčím hrát. S extreme spinnerem se uvolníte, zrelaxujete, ale užijete si i spoustu zábavy. S touto hračičkou se můžete naučit totiž spoustu skvělých triků.

 

 

A co přesně spinner je? Jedná se o hračku z plastu a kovu, vybavenou kuličkovým ložiskem, které umožňuje její točení mezi prsty.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nauč se zahánět stres jinak než jídlem
TEST: Ohrožuje tě stres?
Tohle udělá stres s tvojí pletí

 

Za vzinkem této hračky stojí chemická inženýrka Catherine Hettinger, která chtěla vytvořit nějakou jednoduchou hračku pro rozptýlení hyperaktivních dětí i nenáročnou fitness pomůcku pro unavené dospělé. Vymyslela ji už v roce 1993, ale dlouho její nápad žádná větší firma nechtěla koupit, protože v ní neviděli šanci na masovější prodeje.

 

 

Koncem loňského roku se ale tip na Fidget Spinner objevil mezi must have hračkami do kanceláře, které mezi trendy na rok 2017 zařadil časopis Forbes a přes noc z něj udělali cool hračičku, po které najednou začal toužit každý. Smůla pro Catherine je, že po dlouhých letech neúspěchu, kdy s hračkou neprorazila a musela každoročně obnovovat nemalé poplatky za držení patentu, se je rozhodla prodat a na jejím nápadu dnes vydělává někdo úplně jiný.

 

Extreme spinner v různých barevných variantách či svítící ve tmě zakoupíte např. na duchhracek.cz za 129 Kč.1 hlasů
Vaše hodnocení